rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik ve Cinsellik Hamilelikte Bakım - Güzellik ›

Bayanlar için Genital (vajinal) Temizlik ve Hijyen

Genital bölgenin hijyen olması kadınlar için son derece önemlidir. Kadının sağlıklı yaşam sürmesi cinsel hayatının güzel geçmesi ve kişisel özgüveni için son derece mühim bir konudur.  Bir bakıma bu önemli durum mikroplarla savaş için olmazsa olmaz özelliktir.

Bilinmeli ki kadınlar cinsel bir ilişki yaşarken aslında çok ciddi manada mikrop tehdidi ile karşı karşıyadırlar. Ve bu kadınları bu mikroplarla sürekli savaşma konumuna sürükler. Bu mikroplar sanıldığından daha fazla inatçıdırlar. Eğer herhangi bir genital hijyen muamelesi görmezler ise vajinanın içine yerleşmeleri son derece basit ve kolaydır. Bu mikroplar kişi üzerinde direnç düşüklüğü gibi bazı psikolojik ve fiziksek etkilere sebep olabileceği gibi zaman içerisinde iltihaba dönüşebilirler.

‘Genital hijyen nedir?’ sorusunun cevabı ise kısacası mutlu ve özgüvenli bir yaşam ve cinsel hayatın sürdürülebilir olması için kesinlikle yapılması gereken bir temizlik bakımıdır. Peki, bu bölgenizi temizlemek için hangi genital hijyen ürünlerini kullanmak gerekir? Şimdi bu sorunuza cevap vermeye çalışalım. Birçok seçenek mevcuttur. Bu seçeneklerden beri duş esnasında kullanabileceğiniz temizleme jelidir.

Jel sayesinde rahat bir şekilde mikroplardan arınabilirsiniz. Bir diğer seçenek bu bölgeyi temizlemek için hazırlanan mendillerdir. Cildinizde herhangi bir tahriş ya da deformasyona sebep olmayacak kalitede ürünler kullanılmalıdır. Bu bölge için kullanabileceğiniz bir diğer alternatif ise sıvıdır. Bu sıvı sayesinde günlük hijyen ihtiyacınızı kolay bir şekilde giderebilirsiniz.

Vücut losyonları yıkama emülsiyonu bölge için özel üretilmiş deodorantlar farklı içeriğe sahip yıkama jel ve likitleri köpükler gibi yüzlerce çeşide sahip ürün gamı mevcuttur. Bunlardan dilediğiniz herhangi birini kullanarak bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Daha özgüven dolu ve mutlu bir yaşam için vakit kaybetmeyin. Mikroplarla bu büyük savaşı siz kazanın rahat edin.

genital_temizlik_onemi_h424[1]

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: