AnasayfaHamilelik, Hamilelikte Beslenme

Gebelikte beslenmede nelere dikkat edilmelidir

anasayfa
anasayfa
anasayfa

Anne adayları için gebelik dönemi bebeklerini çevredeki her şeyden koruma güdülerinin en üst seviyeye çıktığı dönemdir. Anne adayının bu dönemdeki beslenme şekli bebeğin gelecekteki sağlığını etkilediği birçok uzman tarafından kanıtlanmıştır. Unutulmamalıdır ki hamilelikte beslenme miktarı önemli değildir önemli olan tüm besin gruplarından yeterince faydalanabilmektir.

Dikkat edilmesi gereken basit noktalar

Gebelikte tek tip beslenmeden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Dışarıdan alınacak vitamin ya da demir haplarından ziyade doğada var olan besin depoları kullanılmalıdır. Süt, yumurta, et gibi uzmanların önerdiği hayvansal yiyecekler günde tek öğünü aşmadan tüketilmelidir.

Bu dönemde demir, A, B 1-2, C ve D vitaminleri almak çok önemli olduğu için sebze ve meyve tüketimine de önem verilmelidir. Haftada iki kez tüketeceğiniz balık, 10 bardak su, yeterli miktarda hayvansal gıda ve çeşitli meyvelerle bebeğinizi dünyaya gelmeden korumak siz anne adaylarının elindedir.

Uzak durulması gereken noktalar

Gebelik döneminde yemek öncesi ve ya sonrası içilen çay, kahve veya gazlı içecekler kansızlık yapabileceği için tüketiminin oldukça dikkatli yapılması gerekir. Ayrıca kullanılan alkol ve sigaranın bebeğe ne kadar zarar verebileceği unutulmamalıdır.

Uzmanlar tarafından hazırlanan gebelikte beslenme ve diyet programlarına uymak bebeğin anne karnında ki gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Anne bu dönemde ne kadar duyarlı olursa çocuğun ilerleyen dönemlerde ki beslenme alışkanlığı ve vücut gelişimi o derece sağlıklı olacaktır.

Konunun devamı olarak
Hamilelikte Sigorta ve sigorta hakları
makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Hamilelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik toplam 280 gün, yani 40 haftadır.

Çok Okunanlar..

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ:
Çikolata ile mutluluğu tüm sevdiklerinize göndermek artık çok kolay! Yapmanız gereken Chicolatte'nin bir çok çikolata çeşidi barındığı sitesini ziyaret etmeniz. Bebek çikolatası dahi gönderebilirsiniz! Çikolata gönder dedikten sonra tüm yapılmasını gerekeni Chicolatte'ye bırakmanız! En leziz lezzetler en hızlı şekilde sevdiklerinizin kapısında.
DMCA.com    
Kapat