AnasayfaHamilelik, Hamilelikte Bakım - Güzellik, Hamilelikte Hastalıklar - Sorunlar

Gebelikte akupunktur tedavisi ve bulantının çaresi

anasayfa
anasayfa
anasayfa

Akupunkturla Hafif Destek

Geleneksel Çin tıbbının eski kollarından akupunktur ve akupresur, uzun zaman­dan beri Batı dünyasında da başarıyla kullanılıyor. Akupunkturda sinirsel yol­dan organlara iyileştirici uyan iletmek amacıyla derinin belirli noktalarına iğne batırılırken, akupresurda bu, başparmak, ortaparmak ya da işaret parmağıyla bastı­rılarak yapılıyor.

Bu yöntemin avantajı kendi kendinize uygulayabilmenizdir. Parmak basıncının yardımıyla tıkanmış enerji bağlantıları ve kesintiye uğramış enerji akımları yeniden dengesine kavuş­turulur. Bu nedenle, son zamanlarda gi­derek daha çok ebe ve doktor, bulantı ve baş ağrısı gibi tipik gebelik şikâyetlerini hafifletmek için akupresur uyguluyor.

Bileğin iç tarafındaki noktaya yapılan hafif vuruşlar, bulantıya iyi gelir.

Bulantıya karşı basınç
Sabahlan mideniz bulanıyorsa, sol elinizi yukarıya bakacak şekilde açın. Akupresur noktası el bitiminin hemen altında, nabız noktasının iki parmak üstünde, bileğin ortasındadır. Orada hafif bir çukurluk hissedeceksiniz. Noktayı bulduktan son­ra, yarım dakika boyunca sağ orta par­mağınızın ucuyla hafif hafif vurun. Son­ra aynı şeyi sağ elinize yapın.

Bu uygulama sadece akut acil durum­larda yararlı olmakla kalmaz, aynı za­manda her sabah düzenli uygulandığın­da, önleyici etki de gösterir. Uygulamayı daha da kolaylaştırmak istiyorsanız, ecza­neden özel bir akupresur bileziği alabilir­siniz.

Bilezik bileğe takılınca, iç yüzün­deki küçük bir düğme ilgili noktaya de­vamlı baskı yapar.

Konunun devamı olarak
Adetliyken et parçası gelmesi düşmesi, vajinadaki et parçası
makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Yorum Yaz


Hamilelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik toplam 280 gün, yani 40 haftadır.

Çok Okunanlar..

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ:
Çikolata ile mutluluğu tüm sevdiklerinize göndermek artık çok kolay! Yapmanız gereken Chicolatte'nin bir çok çikolata çeşidi barındığı sitesini ziyaret etmeniz. Bebek çikolatası dahi gönderebilirsiniz! Çikolata gönder dedikten sonra tüm yapılmasını gerekeni Chicolatte'ye bırakmanız! En leziz lezzetler en hızlı şekilde sevdiklerinizin kapısında.
DMCA.com    
Kapat