AnasayfaPlanlama

Yumurta sayısını ve kalitesini artıran kürler ve bitkiler

anasayfa
anasayfa
anasayfa

Kadınlarda üremenin gerçekleşmesi ve neslin bir sonraki kuşağa sağlıklı iletilmesi için döllenecek yumurta sayısının ve kalitesinin belli bir standartta olması gerekir.

Bu standartı tutturmak ve sağlıklı nesiller oluşturmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında dengeli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı gelir. Tamamen doğal yiyecekler tüketerek ve faydalı besinlerden dengeli tüketerek yumurta sayı ve kalitesini korumuş olursunuz.

Gebeliği ve yumurta kalitesini düşürecek cinsel hastalıklardan korunmalısınız. Bunu yapmanın en kolay yolu uygun dönemlerde siz ve baba adayınız muayene olup risk faktörlerini elemelisiniz, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların insanların üreme sistemleri üzerindeki olumsuz etkilerini ispatlayan bir sürü bilimsel çalışma vardır en kısa zamanda bu kötü alışkanlığı terk ederek yumurta sayı ve kalitesini koruyabilirsiniz. Düzenli ve dengeli cinsel ilişki seansları yaparak kendinizi sürekli mutlu ve olumlu tutmaya gayret gösterin yoksa çok endişe etmek ve gereksiz korkularda yumurta sayı ve kalitesini düşürebilir.

Eğer normal yollardan bir türlü gebe kalamıyorsanız yumurta sayı ve kalitesini arttıracak bazı ilaçlar kullanabilirsiniz. Bu ilaçlar yumurta oluşum zamanlarını bir standarta oturtacak ve kaliteli bir yumurta sayısı yakalamanıza faydalı olacaktır.

Düzenli kontrollere giderek kadın doğum doktorunuzun sizle vereceği tüm söylemlere dikkat etmelisiniz. Belli bir program dahilinde yaşayarak yumurta kalite ve sayısını arttırabilirsiniz. Stresten uzak durmakta çok önemli bir etkendir.

Konunun devamı olarak
En iyi doğum kontrol yöntemi iğne fitil hap takvim halka spiral
makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Hamilelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik toplam 280 gün, yani 40 haftadır.

Çok Okunanlar..

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ:
Çikolata ile mutluluğu tüm sevdiklerinize göndermek artık çok kolay! Yapmanız gereken Chicolatte'nin bir çok çikolata çeşidi barındığı sitesini ziyaret etmeniz. Bebek çikolatası dahi gönderebilirsiniz! Çikolata gönder dedikten sonra tüm yapılmasını gerekeni Chicolatte'ye bırakmanız! En leziz lezzetler en hızlı şekilde sevdiklerinizin kapısında.
DMCA.com    
Kapat