rus takvimi

Okuyunuz

Anasayfa ›

Hamile Kalmak için Pozisyonlar

En çok kullanılan gebe kalma şekillerından biridir. Bu şekilde kadın dizleri ile erkeğin omuzlarına dayanır. Daha çok kilolu bayanların kullanması gerektiği bir yöntemdir bu yöntem sayesinde erkekten gelen menilerin rahim ağzında birikmesi sağlanmış olur böylelikle gebe kalma olasılığı artar.

Diğer yolla yapılan bu birleşmede rahim tamamen arkaya dönük olmalıdır. Kadın diz çöker şekildedır. Bu birleşmede erkekten gelen meniler tamda rahim kanalına ulaşır. Gebe kalma olasılığı çok yüksek bir şekildur.

En çok kullanılan ve en alışagelmiş şekildur. Erkek üsttedir kadınla yüz yüzedir. Kadınlar bu şekilu severler. Çiftler genelde cinsel birleşmeye bu şekilla başlar. Erkek tatminı ertelemek için ilişki sırasında şekiller deneyebilir ama en son tatmin olurken bu şekila dönerek ilişkiye son vermek iki tarafı da çok mutlu eder. Diğer adı misyoner şekiludur.

En sık kullanılan hamile kalma şekillerındandır. Misyoner, hamile kalma şekilu denir. Bu şekil çiftler için daha elverişli bir şekildur. Çiftler daha uyumlu olurlar. Çiftleri gevşeterek rahatlamalarına olanak sağlar.

Misyoner şekil çiftleri özellikle kadını gevşeterek rahatlamasını sağlar. Birleşmeyi kolaylaştırır, atılan meniler rahim kanalına kadar ulaşır bu durum gebe kalma olasılığını çok arttırır. Erkeğin alt karın darbeleri ilişkiye ayrı bir boyut ve haz katar.

Misyoner şekil aynı zamanda çiftlerin birbirlerini okşamasına ve öpüşmelerine de olanak sağlar. Bu şekilun sağladığı derin birleşme sayesinde kadınların gebe kalma olasılığı çok yüksektir. Sık şekil değişikliği ve hareket özgürlüğünden hoşlanan bayanları biraz rahatsız edebilir.

Bu şekil misyoner şekila çok benzer tek farkı kadın üstte erkek alttadır. Çiftler yüz yüze dönüktürler. Kadın erkeğin üstünde ata biner şekildedır.

Yukarıdaki şekilun devamı olarak kadın cinsel birleşimnin şiddetini ve süresini elinde tutma olanağı sağlayarak bu ilişkide gücün kendinde olduğunu ve denetiminde olduğunu gösterir. Bu şekilun devamında diz çökmüş olarak başlayıp şekilde değişebilir.

Örneğin bu şekilde yine yukarıdaki şekilun devamı olarak çiftler ayrılmadan birbirlerine sarılarak cinsel birlikteliğe devam edebilirler. Birçok uzmana göre bu şekil çiftlere çok haz veren bir şekildur.

Bu şekilde en sık kullanılan hamile kalma şekillerındandır. Burada kadın erkeğin ağırlığından kurtulduğu için pelvis darbeler yaparak cinsel birlikteliğin derinliğine ulaşabilir. Bu durumda erkek Partnerini dokunarak tatminın gecikmesini sağlayabilir. Çiftler için son derece haz veren bir şekildur.

Bu şekilde erkek ve kadın ayakta cinsel birleşimde bulunmaktadır. Bu da çiftler arasındaki cinsel birleşmeyi iki taraf içinde doyurucu yapar. şekilde da görüldüğü gibi tam birleşme sağlandığı için erkekten gelen meniler hiç zorlanmadan rahim ağzına ulaşmaktadır. Ama şekil uzun süreli olmadığından meniler tutunamazlar.

Kaşık şekilu denilen bu şekilde fazla kilosu olan ya da sırt rahatsızlığı olanlar için daha uygun olabilir. Bunu yüz yüze yapabileceğiniz gibi “kaşık” şekilunda da yapabilirsiniz. Kaşık şekilunda erkek, kadın (bayan) cinsel organıya kadının arkasından ulaşır. Bu şekil, meniin rahim boynuna yakın yerde birikmesine izin verir. Bu cinsel birliktelikte hamile kalma ihtimali çok yüksek şekiller arasındadır.

Misyoner şekilu ve bu şekilun çeşitli varyasyonlarını kullanarak hamile kalmak mümkündür. Çünkü çok rahattır ve vücut temasının iyi bir şekilde kurulmasına müsaade eder.

Eşler yüz yüzedir, öpüşebilirler ve ilişki esnasında birbirlerini kavrayabilirler. Kadın hareket ederken kısmen özgürdür ama erkek ağırlığını elleri ve dizlerini kullanarak kadının vücuduna ne kadar vermesi gerektiğini ayarlayabilir.

Döllenmenin gerçekleşmesi için en iyi şekildur, çünkü kadın sırt üstü uzandığında kadın (bayan) cinsel organısı rahme doğru aşağı hareket eder, meniin rahim ağzından rahim içine ulaşması kolaylaşır.

Misyoner şekilu ayrıca erkek cinsel organıin kadın (bayan) cinsel organının daha derinine ulaşmasına izin verir, dolayısıyla boşalmadan hemen sonra meni direkt olarak rahme girer.

Hamile kalmak için en uygun koşul erkek tarafından gönderilen menilerin kadın (bayan) cinsel organı içerisinde olabildiğince uzun süre kalmasıdır. Bu durum hamile kalma olasılığını arttırmaktadır.

Kadınlarında hamilelik gerçekleşmesi için yapmaları gereken bazı uygulamalar vardır. Örneğin; misyoner şekilla cinsel birliktelik gerçekleştiren çiftler ilişki sonrası kadın belinin altına bir yastık yerleştirerek 1 saat kadar beklemesi menilerin rahim ağzında daha uzun süre tutulmasını sağlar ve böylece gebe kalma olasılığı artacaktır.

Diğer yandan diz dirsek şekilu bebek isteyen çiftler için en uygun şekildur. Bu birliktelikten sonrada kadın belinin altına çok kalın olmaya bir yastık koyarak 1 saat kadar beklemelidir. Bu şekilde da misyoner şekilunda olduğu gibi meniler daha uzun süre rahim ağzında tutulacaktır. Bu durum gebe kalma olasılığını yükseltir.

Ayakta, oturarak ve kadının üstte olduğu şekillerda meniler yerçekimine uygun davranarak aşağı doğru hareket edeceklerdir.

Bundan dolayı gebe kalmak için uygun şekiller değildirler. Bu şekillerdan kendinize en uygun olanını seçerek hamile kalmak için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Hamile kalma şansını arttırmak için cinsel birliktelikte ve sonrasında yapılacaklar şöyledir.

Erkek cinsel organı cinsel birleşim sırasında boşalırken en derinde tutmalıdır böylece erkek cinsel organı dışarı çıkarken beraberinde çıkan meni miktarı az olacaktır. Bu durumda içeride kalan meni miktarı çok olduğundan gebe kalma olasılıda artmış olacaktır.

cinsel birleşimden sonra kadın elleriyle kadın (bayan) cinsel organı ağzına baskı uygulayarak dışarı meni çıkmasını engellerse içerde daha çok meni kalacağından gebe kalma olasılığı da artmış olacaktır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: