rus takvimi

Okuyunuz

Anasayfa ›

Hamilelik Belirtileri ve Pembe Akıntı

Hamilelik belirtileri arasında gösterilen birçok etken bulunmaktadır.

Gebe kalıp kalmadığını merak eden kadınların çoğunda pembe akıntıyla ilgili şüpheler vardır.

Bu durum kahverengi akıntı ve üstüne görme kanamalarıyla karıştırılabilmektedir.

Pembe akıntı bir implantasyon kanamasıdır. Adet dönemi içerisinde meydana gelebildiği için karışıklık yaratabilmektedir.

Follop tüpünde sperm ve yumurta birleşir.

Rahimde meydana gelen değişiklikler bu akıntıyı tetikler.

Rahimdeki iç duvara blastosistin tarafından yapılan baskı sonucunda, kılcal damarların sıkıştığı ve implantasyon kanaması adı verilen pembe akıntılara neden olduğu uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Bu kanamaların süresi en fazla 3 gündür. Bir haftaya kadar devam ettiği tespit edilirse, uzman görüşüne ihtiyaç duyulacaktır.

Pembe Akıntı ve Hamilelik

Pembe akıntıların gebeliğin sinyallerini verdiği söylenebilir.

Ancak her pembe akıntı sonucunda gebelik gerçekleşmez.
Adet dönemlerinde kadınların hormonal yapılarında yaşanan değişimler, bu tür akıntıların oluşmasına neden olabilir. Bu durumda Hamilelik belirtilerisöz konusu değildir.
Akıntının renginin pembe yerine kahverengi olduğu görülebilir. Kahverengi akıntılar, pıhtılaşmış kanın dışarı atılması sonucu görülür.
Üstüne görme adı verilen durumlarda akıntının pembemsi bir renk aldığı görülür.
Gebelik belirtileri arasında yer alan pembe akıntı; cinsel ilişki sonrasında yumurtanın döllenmeye başlamasıyla oluşabileceğinden, korunmasız ilişki yaşayan kadınların bu duruma dikkat etmeleri gerekir.
Gebe kalındığı fark edilmediği için bu akıntıların adet kanaması olduğu düşünebilir. Ancak renk ve miktar bakımından adetten daha farklı bir yapıdadır.
Bazı özel durumlarda pembe renkli akıntının çeşitli rahatsızlıkları işaret ettiği bilinmektedir.

Vajinal enfeksiyon, vajinada mantar oluşumu, rahim kanseri gibi ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Bu yüzden, akıntıyı iyi bir şekilde tespit etmek ve ardından uzman doktorunuz ile görüşmek önem kazanacaktır.

Pembe Akıntı Gebelik belirtileri arasında mıdır?

Eğer gebelik belirtileri olarak pembe akıntı şu durumlarla birlikte yaşanıyorsa, muhtemel bir gebelik söz konusu olacaktır:

Adet gecikmesi
Hassasiyet, yorgun ve bitkin hissetme

Kasık bölgesinde hafif ağrılar
Uyku bastırması
Mide bulantısı ve istifra etme
Kabızlık başlangıcı
Göğüslerde büyüme, göğüs uçlarının renklerinde yaşanan değişimler

Pembe akıntı yani implantasyon kanaması yaşayan anne adayları mutlaka bir doktora görünmeli ve durumun akıbeti ile ilgili doktora danışmalıdır.

Bir kadın için hayatın en güzel evrelerinden birisi olan gebelik sürecinin belirtileri iyi analiz edilmeli ve belirtiler gözüktüğü anda anne adayı idarar ve kanda gebelik testi yaptırmalıdır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: