rus takvimi

Anasayfa › Genel Sağlık ›

Kadınlar için saç renkleri tavsiyeleri

Kadınlar için saç boyaları ve saç renkleri çok önemlidir. Özellikle 30 ile 60 yaş arasındaki kadınlar sıklıkla saç beyazlarını kapatmak için saçlarını boyamak zorunda hissederler kendilerini.  Saçlarda ortalama olarak 2-3 ayda bir diplerden beyazlık geldiği için de saçlarınızın beyazlarını kapatmak için yine bu sıklıkta saçlarınızı boyatmanız gerekmektedir.


Peki saç renginiz hangi boya ile ne renk boyayarak kapatmalıyız?

Saç boya rengi tercihinizde bu alanda 9 yıldır kadınlara bilgilendirici rehber konular hazırlayan ve destekte bulunan bakimlikadin.net editörlerinden Naz hanımın birkaç önerisi olacak.

Ten rengi  saç boyasını ve rengini seçerken çok önemli bir faktör

Saçlarınızı ilk defa boyayacaksanız açıcı kullanmaya özen gösteriniz.

Saçlarınızı koyu renkten açık renge doğru boyuyor iseniz saçlarınızı açmanız gerekecektir. Bunun için 30 volüm en dikkat edilmesi gereken derecedir ve profesyonel kuaförler tarafından uygulanmaları gerekir.

Saç Rengi Değiştirme Rehberi

Saçlarınız eğer yandıysa bunu fark etmenin birkaç yolu vardır. Saçlarınızı ıslakken çektiğinizde eğer saçlarınız lastik gibi uzuyorsa saçlarınız yanmıştır. Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız şurada yer alan seç rengi değişim önerileri konusunu okumanızı tavsiye ediyorum.

Bakimlı kadın editörü Naz Hanım saç rengi konusunda genç kızların özellikle ombre ve krepe balyaj yaptırıp saçlarına ışıltı katabileceğini belirtmekte. Bununla birlikte Gen kızlar en çok karamel saç renkleri, balköpüğü saç renklerini tercih etmekte. Orta ve orta üstü bayanlar ise genellikle bakır saç renkleri, kızıl saç tonlarını tercih etmekte.

Doğal saç renginiz her zaman sizi canlı ve doğru bir şekilde yansıtır.

Saç konusunda uzman editörlerimizde Şule hanım da doğal saç renklerinin aslında ufak ışıldamalar sizi daha canlı ve güzel gösterebileceği konusunda iddialı. Kendisi en iyi saçın canlı, yumuşak ve yıpranmamış saç olduğunu ve saç boyalarını ve kullanılan kimyasalların saçı yıprattığını, sönük yaptığını ve dolayısı ile daha sönük daha kötü gösterdiğini belirtmektedir.

Bir önceki yazımız olan İçtiğiniz Çaylara Dikkat Edin! başlıklı makalemizde çay içmek hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: