rus takvimi

Anasayfa › Hamilelikte Bakım - Güzellik ›

Kadınların İlgi Alanı: Cilt Bakımı

Genelde kadınlarının ilgi alanına giren bu konu aslında her insan için önemlidir. Cildimiz değerli olduğu kadar hassas ve kırılgandır. Hava değişimleri, kullandığımız yanlış bakım ürünleri, şehrin havası daha birçok neden cildimizi yorar ve yıpratır.

Bunun için cilt bakımına ihtiyaç duyarız. Peki, yaptığımız her cilt bakımı fayda eder mi? Öncelikle cilt bakımı yapmak için cildimizi tanımalıyız, cilt tipimizi öğrenmeliyiz (kuru cilt, karma cilt, yağlı cilt). Cildimize ne gerekli ise ona göre bakım yapmalıyız.

Örneğin; kuru ciltli isek yağ içerikli ürünler kullanmalıyız yağlı ciltler ise daha çok su bazlı ürünler tercih etmelidir.

Cilt bakımında günlük beslenmemiz de çok önemli özellikle su tüketimi. Su tüketmek cildi yumuşatır ve parlak görünmesini sağlar, yüzdeki gözeneklerin sıkılaşması içinde önemli rol oynar.

Su sadece cildimiz için önemli değildir. Hafta da 2 veya 3 kez uygun peeling ve maske uygulamalıyız.

Cildimiz olgun ve yorgun ise hücre yenileyici ürünler kullanmak çok önemli. Peki cildimizin zarar görmemesi için ne yapmalıyız?

1)Güneş kremsiz dışarıya çıkmamalıyız ve güneşin altında çok fazla durmamalıyız

2) Su tüketmek  (ortalama günlük 8-10 bardak)

3) Kalitesiz ve bitkisel olmayan makyaj malzemesi kullanmamak

4) Cilt tipine göre günlük nemlendirici uygulamak

5) Uzun süre ciltte makyaj durdurmamak

Cilt bakımında yapılan hatalara da değinecek olursak en önemlisi arkadaş tavsiyesi ile kullandığımız bir çok ürün. Arkadaşa değil de herhangi bir uzmana danışsak daha az problemler ile karşılaşırız. Bir diğeri ise cildimizin pH’ını değiştirmeden bakım yapmak.

Eğer cildimizin pH’ını değiştirir isek sonradan toparlaması zor olur, cildinizi olgunlaştırır ve genç yaşta sarkmasına sebep olur. Cildimizdeki makyajı çıkarırken yağ içerikli ürünler kullanmaya dikkat etmeliyiz, gözenekler daha az tıkanır ve makyajı çıkarırken yapacağımız hareketlerle kan akışını hızlandırır.

Bütün bakım ürünlerinde doğal içerikli ürünler tercih etmelidir.

Örneğin; yağlı ciltler doğal kil maskesi kullanabilir bu kil maskesi ciltteki gereksiz yağı emer gözenekleri açar ve siyah nokta sivilce oluşumunu önler. Maske sonrasında yağsız su bazlı nemlendirici veya serumlar uygulanır.

Cilt bakımıyla ilgili olarak estetik desteğini buradan alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: