rus takvimi

Anasayfa › Genel Sağlık ›

Şok Dalga Tedavisi ile Kronik Prostatitle Etkili Çözüm

Şok Dalga Tedavisi İle Kronik Prostatitte Etkili Çözüm

Erkeklerde prostatın ve prostatı çevreleyen dokunun enfeksiyöz hastalığı olarak tariflenen kronik prostatit, kronik pelvik ağrı sendromuna yol açan hastalıklardan biridir. Söz konusu ağrılar günlük yaşamı olumsuz etkileyen bir durumdur. Tüm erkeklerde bulunan ve üreme için gerekli olan prostat bezi, vücudumuzdaki diğer her organlar gibi iltihaplanabilir. Prostat iltihabı ya da bilimsel adıyla prostatit genellikle genç ve üreme çağındaki erkeklerde görülür. Kronik Prostatit, günümüz erkekleri arasında daha sık görülen bir hastalıktır. Yeni nesil tedavi yöntemiyle sorun, ağrısız ve ameliyatsız çözülebilir.

Kronik Prostatit Tedavisi Ağrısız ve Ameliyatsız

Kronik prostatitin belirtileri arasında oldukça sık görülen; sık idrara çıkma, idrar yaparken hafif ağrı ve güçlük, azalmış idrar akımı, ani sıkışma hissi, makat veya bel bölgesinde hafif ağrı, ilişki sırasında makat ile penis arasında batıcı bir ağrı, sertleşmenin zayıflaması, ağrılı boşalma, menide kan görülmesi sayılabilir. Ancak bu belirtilerin, çok kendine özgü olmaması nedeniyle, teşhisi zor hastalıklardan biridir. Ameliyatsız olarak uygulanan şok dalga tedavisi sayesinde, birçok erkek gibi sizde sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Asta Medikal tedavi merkezlerinde uygulanan tedavide, ilaç kullanılmıyor, ameliyat olmadan ve ağrı yaşanmadan, komşu organların zarar görmediği yeni nesil bir tedavi avantajı sunuluyor.  

Şok Dalga Tedavisi Nasıl Yapılır?

ESWT/EDSWT (Şok Dalga) tedavisi herhangi bir yan etkisi olmayan, ağrı yaratmayan, komşu organlara zararı olmayan, anesteziye ve hastanede yatışa gerek duyulmayan, diğer hastalıklarla (kalp ve damar hastalıkları, hipertansiyon vb) ve sürekli kullanılan ilaçlarla etkileşimi olmayan, işlem sonrası hastanın rahatlıkla günlük hayatına devam edebildiği yeni nesil bir tedavi yöntemidir. Sunduğu tedavi avantajları nedeniyle her geçen gün daha çok tercih edilmektedir.

ESWT/EDSWT Şok Dalga Tedavisinde, hasta tarafından hissedilmeyen düşük enerjili akustik şok dalgaları uygulanmaktadır. Seanslar 15 ile 20 dakika sürmekte ve seans başına 3000 atım yapılmaktadır. Güncel bilimsel çalışmaların; prostat bölgesine uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgası tedavisinin kronik prostatit hastalarında pelvik ağrının azaldığına ve işeme güçlüğünün düzeldiğine dair başarılı sonuçlar alınmıştır. ESWT/EDSWT Şok Dalga Tedavisinde, etkin olarak Sertleşme Sorunu ve kronik prostatit hastalarının sorunları da çözüm bulmaktadır.

Şok Dalga Tedavisi Asta Medikal’le Size Çok Yakın

Ürolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkin olan ve en iyi tedaviler arasına adını yazdıran şok dalga tedavisi, dünya genelinde yoğun olarak tercih edilen ve hastaların sorunlarını belirli seanslarda ağrısız, sancısız, ameliyatsız, ilaçsız aşmalarını sağlayan yeni nesil tedavi yöntemidir. Bu tedavinin nasıl yapıldığını www.astamedikal.com web sitesinden inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte, tedaviye başlamak ve daha detaylı bilgi almak için web sitesindeki müşteri temsilcileriyle görüşebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yaramaz Çocuk Nasıl Sakinleştirilir? başlıklı makalemizde yaramaz çocuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: