rus takvimi

Anasayfa › Genel Sağlık ›

Tarçınlı Su Diyeti

Günümüzde yaygın olan rahatsızlıkların başında aşırı kilo ve ideal kiloya ulaşamamak gelmektedir. Bu sorunlara giderilmesi için birçok diyet programı, spor ya da benzeri birtakım çözüm yolları denenmektedir. Özellikle kilo vermek isteyen kişilerin aklında ise 1 kilo kaç kalori gelir ve nasıl verilir gibi sorular bulunmaktadır.

Öncelikle bahsetmemizde fayda var ki 1 kilo yaklaşık olarak 7400 kalori gelmektedir. Vücudundaki fazla kilodan zayıflamak isteyen bir kişi günlük yaktığı kalorilerin haricinde fazladan 1000 kalori yaktığı takdir de hafta sonuna kadar bir kilo kadar zayıflayabilmektedir. Uzmanların tavsiyelerine göre haftada 1 ya da 2 dan fazla zayıflamak vücuda yarardan çok zarar getirebilir bu yüzden kilo verme aşamasında verilen kiloların hızı değil ne derece sağlıklı verildiği önemlidir.

tarçınlı su

Kilo vermenin ikinci bir cevabı ise metabolizmanın hızlanması ve bu şekilde daha hızlı sindirim sistemine sahip olmaktır. Metabolizmanın hızlanması için birçok yol önerilse de bu yolların zararsız olanları tabii ki doğal olanlardır. Bu bakımdan tarçınlı su kullanımı özellikle son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Düzenli olarak kullanılan tarçınlı su tarifi hem kolay hazırlanışı hem de oldukça yararlı sonuçlarından dolayı birçok kullanıcısı tarafından tavsiye edilmektedir.

Ayrıca tarçınlı su kilo verdirir mi sorusunun cevabını araştırırken ulaştığımız sonuçlar ise oldukça iç açıcı. Düzenli olarak tarçınlı su içilmesi ile birlikte günlük ortalama 30 dakikalık bir yürüyüşle dahi oldukça güzel kilo verme sonuçları ortaya çıkabiliyor. Üstelik tarçınlı su kullananların tek avantajı ise kilo vermek değil. Tarçının doğal yapısı sayesinde vücutta birçok hastalık ve hastalık oluşturabilecek şeylere karşı da vücudun daha dayanıklı olmasını sağlıyor.

Tarçınlı Su Yararları

Tarçınlı su her şeyden önce kullanımı açısından da yağ yakma özelliğine sahiptir. Vücuttaki yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlamasının yanı sıra ayrıca vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek dışarda özellikle kış aylarda hastalanma ya da hastalığın zor atlatılması gibi durumların yaşanmasını büyük ölçüde engeller.

Boğazda oluşan iltihapların büyük ölçüde giderilmesi için de kullanılan tarçınlı su ayrıca vücutta serbest bir şekilde dolaşabilen radikallerin önüne geçer ileride kanserin oluşma riskini de azaltmaktadır. Bu özelliklerin yanı sıra özellikle dalgın ya da hafızası güçlü olmayan kişilerde hafızayı güçlendirmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca ciltte tonik olarak kullanıldığında cildi sıkılaştırmada da oldukça güzel sonuçlar verebilmektedir.

Tarçınlı Su Tarifi

Tarçınlı su tarifi oldukça basit bir tariftir. Öyle ki bir bardak su ile bir çay kaşığı tarçını kullanarak hazırlayabilirsiniz. Öncelikle tencerede kaynattığınız suyun altını kapattıktan sonra içerisine bir çay kaşığı tarçın ve bir adet çubuk tarçın ekleyerek istediğiniz karşımı elde edebilirsiniz. Kullanımı ise öğünlerden önce aç karın ile bir bardak olarak uygulanabilir. Ayrıca daha tatlı bir hale getirmek için içerisine bal da ekleyebilirsiniz.

Detaylı Bilgi, Diyet Yapanların Yorumlarını Okumak İçin : https://zayıflama.net/diyet/tarcinli-su-diyeti.html

Bir önceki yazımız olan Kadınlar için saç renkleri tavsiyeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: