rus takvimi

Anasayfa › Kadın Hastalıkları ›

Vajinismus Tedavisi Ankara

  1. Vajinismus Tedavisi Ankara – Vajinismus Tedavisi Fiyatları

Vajinismus nedir?

Vajina girişinde ve onun etrafındaki kasların cinsel ilişkiye girmeye engel oluşturacak şekilde istemsiz olarak kasılması durumuna vajinismus denilir. Bu sorun ilişkinizin sağlığına negatif etki edeceği için vajinismus tedavisi olmanız gerekmektedir. Ankara ilinde bulunan muayenehanemize uğrayarak kısa sürede tedavi olabilirsiniz.

Bu durumda fiziksel bir bozukluktan ziyade psikolojik bir anormallikten söz edilebilir. Kadın ilişki esnasında korku kaygı ve panik duyguları hisseder ve bilinçaltı bir şekilde kaslar kasılır ve hatta vücut birleşme anında kaskatı kesilir ve adeta kitlenir. Hemen vajinismus tedavisi Ankara ofisimize gelerek çözüm çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismusun altında yatan temel iki duygu korku ve kaygıdır. Ortaya çıkma nedenleri ise kişiden kişiye göre değişebilir.

Bu hastalık hakkında doğru sanılan bir çok yanlış vardır

  • Vajinam çok küçük veya çok dar!

Yaygın olarak söylenenin ve bilinenin aksine vajina geniş ve esnek bir yapıya sahiptir. Doğum esnasındaki genişliği normal genişliğinin 10 katına ulaşmaktadır. Yaratılış gereği vücudumuz şartlara uyum sağlayabilecek bir yapıya sahiptir. Organlarımız da çeşitli koşullara uyum sağlayabilecek esnekliktedir, tıpkı vajinamız gibi!

  • Kızlık zarım çok kalın, bu yüzden ilişkiye giremiyorum!

Vajinismusu olan hastaların gözden kaçırdığı şeylerden biri de vajinismusun sadece ilk cinsel birleşme anında değil tedavi edilmediği takdirde ömür boyu devam edeceğidir. Yani kızlık zarı yırtıldıktan sonra bu sorunun ortadan kalkabileceğini zanneden çiftler maalesef yanılmaktadır. Burada çözüm zarın yırtılmasını sağlamak değil kasılmaların altında yatan psikolojik etkenleri ortadan kaldırmaktır.

  • İlk birleşmeyi yaşansın yeter ki.

Asıl sorunun ilk ilişkiyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmek olmadığı bilinmelidir. Çünkü vajinismusa sahip olan kadınlar genel olarak birleşmede ve vajinaya girişte sorun yaşamaktadırlar dolayısıyla bu ilk ilişkiyle sınırlı değil süreğen bir durumdur.

  • Birleşme ben baygınken gerçekleşirse bundan sonraki ilişkilerimde sorun yaşamam!

İlaç veya anestezi vajinismusun tedavisinde kalıcı bir etkiye sahip değildir. Aksine sorunun daha da büyümesine neden olabilir. Kadın baygınken ilişki gerçekleşse bile uyandığında aynı korku ve kaygıları yeniden yaşayacaktır ve hatta bu korku ve kaygılarda artma gözlemlenebilir. Aynı zamanda erkek için de zorlayıcı durumda olmak hem erkek hem kadın için sağlıksız bir yaklaşım olacaktır. Ayrıca kadın baygın olduğu anda gerçekleşen birleşme sağlıklı bir birleşme değildir. Unutulmamalıdır ki, cinsel birleşme insanlar için yalnızca üreme aktivitesi değil aynı zamanda keyif veren bir aktivite olmalıdır. Bu keyif hissi ancak her iki taraf için de geçerli olduğunda sağlıklı birleşme gerçekleşmiş demektir.

  • Vajinama botoks yaptırırsam kaslarım kasılmaz ve sayede sorunu çözerim!

Vajinismus fiziksel bir hastalık değildir. Bu yüzden fiziksel müdahaleler hastalığın çözümünde etkili olmayacaktır. Vajinadaki kasılmaların alt yapısı psikolojiktir ve bu yüzden vajinismus tedavisinde psikolojik müdahale gereklidir. Fiziksel müdahale çözüm olmayacaktır.

  • Psikiyatrik ilaç kullanmalıyım!

Psikolojik müdahale psikiyatrik ilaçlar ile desteklenebilmekle birlikte sorunun çözümü sakinleştiri, kaygı giderici ya da antidepresan ilaçlar değildir. Çünkü bu tip ilaçların cinsel isteksizlik yaratıcı yan etkileri mevcuttur. Bu ilaçları kullanmak sorunu daha da derinleştirebilir. Vajinismus bir cinsel bozukluktur. Yanlış ilaç kullanımı bu bozukluğun üzerine cinsel istek bozukluğu olarak eklenebilir.

  • Sarhoş olursam başarılı bir ilişki yaşarım!

Yaygın bilinen yanlış inançlardan biri de budur, tıpkı anestezi yoluyla birleşme yaşanması gibi alkol alıp ilişkiye girmek de sağlıklı ve mutlu bir şekilde sonuçlanmaz. Alkol sayesinde cinsel penetrasyon gerçekleşse bile bu kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Farkındalık birleşmenin sağlıklı olabilmesi için gereklidir.

Vajinismus tedavisi mümkün olan bir hastalıktır fakat bu tür yanlış yollar ve deneyimler sorunu daha da büyütür ve içinden çıkılmaz bir hale dönüştürür. Hemen sitemize uğrayın ve tedavi hakkında daha fazla bilgi sahibi olun:

https://www.jinekolojist.com/vajinismus-tedavisi/

Bir önceki yazımız olan İlişkiden Kaç Gün Sonra Kasık Ağrısı Başlar? başlıklı makalemizde kasık ağrısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: