AnasayfaHamilelik ve Cinsellik

Gebelikte Cinsel ilişki Pozisyonları

anasayfa
anasayfa
anasayfa

Gebelik cinsel ilişki konusunda da özenli ve hassas davranılması gereken bir durum olup özellikle gebelik esnasında kadının altta olduğu pozisyonlar denenmemelidir.

Gebelikte cinsel ilişki pozisyonları yan pozisyon ve erkeğin altta kadının üstte olduğu pozisyonlar denenmelidir.

Gebelikte cinsel yaşam son aya kadar sürdürülebilir ancak dikkatli ve duyarlı olunması gerekmektedir.

Özellikle erkekler bu konuda çok dikkatli ve duyarlı olmak durumundadırlar. Bebeğe herhangi bir zarar gelmemesi için karın bölgesine dikkat edilmeli ve ani hareketler yapılmaması gerekmektedir.

Hamilelikte veya gebelikte cinsel ilişki pozisyonlarında dikkatli olunmalıdır.

Kadının aşağıda olduğu pozisyonlar özellikle karına ve bebeğe zarar verir bebek sıkışacağından dolayı kese yırtılabilir ve kanama başlayabilir. Amniyo kesesi zarar görebilir ve sıvı akıntısı olabilir. Bu durumlarda da yine destek alarak bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Gebelikte cinsel ilişki 6. aya kadar devam ettirilebilir. Ancak 6. aydan sonra gebenin karnının büyümesi ve daha ağır hissetmesinden dolayı 6. aydan sonra cinsel ilişkinin durdurulması çok önemlidir.

Doktorlar bu konuda son aya kadar cinsel ilişki yaşanabileceğini söylemektedirler. Ancak dikkatli olunarak yaşanabilir. Karına alınan herhangi bir darbe gebeliğe zarar vereceğinden dolayı yaşanmaması ve riske alınmaması daha sağlıklı olabilir.

Konunun devamı olarak
Cinsel yaşam hamilelikte kaçıncı aya kadar devam edebilir?
makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Yorum Yaz


1 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. serdar erik diyor ki:

    altta kalanın canı çıksın

Hamilelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik toplam 280 gün, yani 40 haftadır.

Çok Okunanlar..

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ:
Çikolata ile mutluluğu tüm sevdiklerinize göndermek artık çok kolay! Yapmanız gereken Chicolatte'nin bir çok çikolata çeşidi barındığı sitesini ziyaret etmeniz. Bebek çikolatası dahi gönderebilirsiniz! Çikolata gönder dedikten sonra tüm yapılmasını gerekeni Chicolatte'ye bırakmanız! En leziz lezzetler en hızlı şekilde sevdiklerinizin kapısında.
DMCA.com    
Kapat