rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik ve Cinsellik ›

Gebelikte Cinsel ilişki Pozisyonları

Gebelik cinsel ilişki konusunda da özenli ve hassas davranılması gereken bir durum olup özellikle gebelik esnasında kadının altta olduğu pozisyonlar denenmemelidir.

Gebelikte cinsel ilişki pozisyonları yan pozisyon ve erkeğin altta kadının üstte olduğu pozisyonlar denenmelidir.

Gebelikte cinsel yaşam son aya kadar sürdürülebilir ancak dikkatli ve duyarlı olunması gerekmektedir.

Özellikle erkekler bu konuda çok dikkatli ve duyarlı olmak durumundadırlar. Bebeğe herhangi bir zarar gelmemesi için karın bölgesine dikkat edilmeli ve ani hareketler yapılmaması gerekmektedir.

Hamilelikte veya gebelikte cinsel ilişki pozisyonlarında dikkatli olunmalıdır.

Kadının aşağıda olduğu pozisyonlar özellikle karına ve bebeğe zarar verir bebek sıkışacağından dolayı kese yırtılabilir ve kanama başlayabilir. Amniyo kesesi zarar görebilir ve sıvı akıntısı olabilir. Bu durumlarda da yine destek alarak bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Gebelikte cinsel ilişki 6. aya kadar devam ettirilebilir. Ancak 6. aydan sonra gebenin karnının büyümesi ve daha ağır hissetmesinden dolayı 6. aydan sonra cinsel ilişkinin durdurulması çok önemlidir.

Doktorlar bu konuda son aya kadar cinsel ilişki yaşanabileceğini söylemektedirler. Ancak dikkatli olunarak yaşanabilir. Karına alınan herhangi bir darbe gebeliğe zarar vereceğinden dolayı yaşanmaması ve riske alınmaması daha sağlıklı olabilir.

http://www.hamilelikte.com

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

1 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. serdar erik diyor ki:

    altta kalanın canı çıksın

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: