user
Hamileliğin (Gebeliğin) 14. Haftası

Sıradaki içerik:

Hamileliğin (Gebeliğin) 14. Haftası

e
sv

Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası

842 okunma — 03 Mayıs 2013 00:41
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En üst düzeyde libido!
Can sıkan küçük rahatsızlıklarınız gitmiş, yerini zevke bırakmıştır! hayattan zevk alma vakti geldi! Cinsellik acısında en yüksek seviyedesiniz ve daha zengin bir cinsel ilişkiye varacaksınız.

Libido (doğuştan olan ve biyolojik olarak belirlenen cinsel zevk dürtüsü) hamileliğin ikinci trimesterin de daha da artmıştır ve genellikle bu dönemde cinsel yaşam daha yoğun olmaya devam ediyor! Libidonun artması pelvik bölgede artan kan akımının artması nedeniyledir. Ve sağlıklı hamileliklerde cinsel hayat normal ve güvenlidir, Bu yüzden tadını çıkarın!

Vücudunuz değişikliklere adapte olmuştur ve şimdi hamilelik den zevk almaya başlarsınız. Ama aynı zamanda hala yorgunluk ve uyku hali devam etse de bunu dinlenme ile aradan kaldıra bilirsiniz. Hamileliğin başlarında olan idrara çıkma isteği yeniden geri dönmüştür ve karın ağrılarınızın olması da mümkündür. Ama bu rahatsızlıklar ilk aylardakilerle kıyaslanamaz ve ruh halinize etki edemez.

Tuvalete gitme hissiyatı tekrar ortaya çıkabilir ve buna ek olarak karın ağrılarınızda olabilir. Lakin bu ufak tefek rahatsızlıklar ilk aylardakilerle kıyaslanamaz dolayısıyla hayattan zevk almanızı engelleyememeli.

Çocuğun gelişimi: çocuğun kulak iç kısmı artık o derecede gelişmiştir ki, o, bu haftadan başlayarak sizi duya bilir. Onun ilk saç kökleri de oluşmaya başlamıştır. 15. hafta bebeğin kemikleri de sağlamlaşmaya başlar. Bebeğinizin cildi çok incedir ve onun dilindeki tat tomurcukları da gelişmiştir.

Annenin yediği besinlerdeki çeşitli tatlar rahimdeki amnion sıvısına geçebilir ve bebek bu tatları az da olsa alabilir. Bebeğin göz kapakları hamileliğin son 3 ayına kadar kapalı kalacaktır.

Çocuğun boyutu: 7.4 cm (bir elma boyutu).
Ne yapmanız gerekiyor: enerjinizi yeniden kazanmışsınız ve bu haftadan başlayarak doğum öncesi egzersiz kurslarına katılmanız tavsiye ediliyor.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası Video;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.