rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası

En üst düzeyde libido!
Can sıkan küçük rahatsızlıklarınız gitmiş, yerini zevke bırakmıştır! hayattan zevk alma vakti geldi! Cinsellik acısında en yüksek seviyedesiniz ve daha zengin bir cinsel ilişkiye varacaksınız.

Libido (doğuştan olan ve biyolojik olarak belirlenen cinsel zevk dürtüsü) hamileliğin ikinci trimesterin de daha da artmıştır ve genellikle bu dönemde cinsel yaşam daha yoğun olmaya devam ediyor! Libidonun artması pelvik bölgede artan kan akımının artması nedeniyledir. Ve sağlıklı hamileliklerde cinsel hayat normal ve güvenlidir, Bu yüzden tadını çıkarın!

Vücudunuz değişikliklere adapte olmuştur ve şimdi hamilelik den zevk almaya başlarsınız. Ama aynı zamanda hala yorgunluk ve uyku hali devam etse de bunu dinlenme ile aradan kaldıra bilirsiniz. Hamileliğin başlarında olan idrara çıkma isteği yeniden geri dönmüştür ve karın ağrılarınızın olması da mümkündür. Ama bu rahatsızlıklar ilk aylardakilerle kıyaslanamaz ve ruh halinize etki edemez.

Tuvalete gitme hissiyatı tekrar ortaya çıkabilir ve buna ek olarak karın ağrılarınızda olabilir. Lakin bu ufak tefek rahatsızlıklar ilk aylardakilerle kıyaslanamaz dolayısıyla hayattan zevk almanızı engelleyememeli.

Reklam Alanı

Çocuğun gelişimi: çocuğun kulak iç kısmı artık o derecede gelişmiştir ki, o, bu haftadan başlayarak sizi duya bilir. Onun ilk saç kökleri de oluşmaya başlamıştır. 15. hafta bebeğin kemikleri de sağlamlaşmaya başlar. Bebeğinizin cildi çok incedir ve onun dilindeki tat tomurcukları da gelişmiştir.

Annenin yediği besinlerdeki çeşitli tatlar rahimdeki amnion sıvısına geçebilir ve bebek bu tatları az da olsa alabilir. Bebeğin göz kapakları hamileliğin son 3 ayına kadar kapalı kalacaktır.

Çocuğun boyutu: 7.4 cm (bir elma boyutu).
Ne yapmanız gerekiyor: enerjinizi yeniden kazanmışsınız ve bu haftadan başlayarak doğum öncesi egzersiz kurslarına katılmanız tavsiye ediliyor.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 15. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 14. Haftası başlıklı makalemizde 2. trimester, gastroözofageal reflü ve sırt ağrıları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: