user
Hamileliğin (Gebeliğin) 32. Haftası

Sıradaki içerik:

Hamileliğin (Gebeliğin) 32. Haftası

e
sv

Hamileliğin (Gebeliğin) 33. Haftası

839 okunma — 23 Mayıs 2013 20:40
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Şimdi siz doğum iznindesiniz ve kendinizi tamamen kendinize ve doğacak çocuğunuza adamaya bilirsiniz.

Muhtemelen doğum için hazırlık sırasında ebe tarafından tavsiye edilen rahatlama teknikleri kullanarak, olabildiğince dinlenmek için bu zamandan yararlanın. Bu rahatlığı ve lüksü çok yakında arzulayacaksınız, bu yüzden şimdi bu zamandan olabildiğince yararlanın!

Karnınız çok ağırlaşmıştır,  yaklaşık 10 kg almışsınızdır ve şimdi rahat bir pozisyon bulmak daha da zor hale geliyor. Venöz dönüşünü kolaylaştırmak için bacaklarınızı bir yastık üzerinde yüksekte tutun ve bir yanınız üzerinde dinlenmeyi deneyin: bu sizin için en rahat pozisyondur.

Braxton Hicks kasılmaları rahim kaslarının ağrılı kasılmaları değildir. Onlar gebeliğin son birkaç haftası içinde oldukça yaygındır ve doğum tarihi yaklaştıkça daha sık olabilir.

Çocuğun gelişimi: bebeğiniz yağ toplamaya devam ediyor. Bu hafta aynı zamanda bebeğin içerisinde bulunduğu amnion sıvısının en fazla miktara ulaştığı haftadır ve bu haftadan itibaren bu sıvının azalması doğaldır.

Bebeğin boyutu: 41.1 cm, 1.5 kg

Ne yapmanız gerekiyor: çocuk için nesneleri (arabaları, salıncak, yatakları veya beşikleri) yerlerine yerleştirmeye başlayın. Ve araba koltuğu da artık arabaya yerleştirin.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 33. Haftası  Video;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.