rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 33. Haftası

Şimdi siz doğum iznindesiniz ve kendinizi tamamen kendinize ve doğacak çocuğunuza adamaya bilirsiniz.

Muhtemelen doğum için hazırlık sırasında ebe tarafından tavsiye edilen rahatlama teknikleri kullanarak, olabildiğince dinlenmek için bu zamandan yararlanın. Bu rahatlığı ve lüksü çok yakında arzulayacaksınız, bu yüzden şimdi bu zamandan olabildiğince yararlanın!

Karnınız çok ağırlaşmıştır,  yaklaşık 10 kg almışsınızdır ve şimdi rahat bir pozisyon bulmak daha da zor hale geliyor. Venöz dönüşünü kolaylaştırmak için bacaklarınızı bir yastık üzerinde yüksekte tutun ve bir yanınız üzerinde dinlenmeyi deneyin: bu sizin için en rahat pozisyondur.

Braxton Hicks kasılmaları rahim kaslarının ağrılı kasılmaları değildir. Onlar gebeliğin son birkaç haftası içinde oldukça yaygındır ve doğum tarihi yaklaştıkça daha sık olabilir.

Çocuğun gelişimi: bebeğiniz yağ toplamaya devam ediyor. Bu hafta aynı zamanda bebeğin içerisinde bulunduğu amnion sıvısının en fazla miktara ulaştığı haftadır ve bu haftadan itibaren bu sıvının azalması doğaldır.

Reklam Alanı

Bebeğin boyutu: 41.1 cm, 1.5 kg

Ne yapmanız gerekiyor: çocuk için nesneleri (arabaları, salıncak, yatakları veya beşikleri) yerlerine yerleştirmeye başlayın. Ve araba koltuğu da artık arabaya yerleştirin.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 33. Haftası  Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 32. Haftası başlıklı makalemizde 3. trimester ve doğum izni hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: