user
Hamilelikte Yasak olan yapılmaması gereken sporlar

Sıradaki içerik:

Hamilelikte Yasak olan yapılmaması gereken sporlar

e
sv

Hamileliğin (Gebeliğin) 23. Haftası

885 okunma — 16 Mayıs 2013 20:55
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Düzensiz sindirim

Hamileliğin bu aşamasında, bazı kadınlarda rahim kasılmaları olabilir. Düzensiz ve ağrısız olan bu kontrasyonlar olacak doğuma rahmin hazırlanması göstergesidir. Çoğu durumda, kadınlar bunu hissetmiyorlar.

Sindirim sistemi onu ezen ağırlığın sonucu olarak zarar görmeye başlar: burada mide yanması, hazımsızlık ve bağırsak tembelliğinin de ortaya çıkmasını göreceksiniz. Bu durumda, kabul ettiğiniz gıdaları azaltın, gün boyunca tükettiğiniz yemekleri bölmeye çalışın.

Yemeklerden sonra yürüyüşe çıkmak bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Bağırsak sorunları ve mide ekşimesi hamileliğin bu noktasında oldukça yaygındır ve muhtemelen doğuma kadar sizi takip edecek.

Çocuğun gelişimi: çocuk kendi etrafında dönüyor, tekmeler atıyor ve onun hareket duygusu da artık daha gelişmiştir. Bebeğinizin vücudu zaman geçtikçe giderek büyür ve tombullaşır ve böylece o, daha fazla yeni doğan bir bebeğe benzemeye başlıyor. Onun pankreas bezi gelişir.

Bebeğin Boyutu: 26.5 cm, 370 gr.

Ne yapmanız gerekiyor: çocuklar çok pahalılar pahalı. Bebek için bir bütçe oluşturmak için eşiniz ile birlikte çalışın. Dikkate alınacak malzemeler arasında çocuk bezi, mendil, emzirme için malzemeler (ve birkaç ay için bebek maması), giyim, sağlık ve oyuncaklar vardır.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 23. Haftası Video;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.