rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 23. Haftası

Düzensiz sindirim

Hamileliğin bu aşamasında, bazı kadınlarda rahim kasılmaları olabilir. Düzensiz ve ağrısız olan bu kontrasyonlar olacak doğuma rahmin hazırlanması göstergesidir. Çoğu durumda, kadınlar bunu hissetmiyorlar.

Sindirim sistemi onu ezen ağırlığın sonucu olarak zarar görmeye başlar: burada mide yanması, hazımsızlık ve bağırsak tembelliğinin de ortaya çıkmasını göreceksiniz. Bu durumda, kabul ettiğiniz gıdaları azaltın, gün boyunca tükettiğiniz yemekleri bölmeye çalışın.

Yemeklerden sonra yürüyüşe çıkmak bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Bağırsak sorunları ve mide ekşimesi hamileliğin bu noktasında oldukça yaygındır ve muhtemelen doğuma kadar sizi takip edecek.

Çocuğun gelişimi: çocuk kendi etrafında dönüyor, tekmeler atıyor ve onun hareket duygusu da artık daha gelişmiştir. Bebeğinizin vücudu zaman geçtikçe giderek büyür ve tombullaşır ve böylece o, daha fazla yeni doğan bir bebeğe benzemeye başlıyor. Onun pankreas bezi gelişir.

Reklam Alanı

Bebeğin Boyutu: 26.5 cm, 370 gr.

Ne yapmanız gerekiyor: çocuklar çok pahalılar pahalı. Bebek için bir bütçe oluşturmak için eşiniz ile birlikte çalışın. Dikkate alınacak malzemeler arasında çocuk bezi, mendil, emzirme için malzemeler (ve birkaç ay için bebek maması), giyim, sağlık ve oyuncaklar vardır.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 23. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 22. Haftası başlıklı makalemizde 2. trimester ve vitamin kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: