rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 7. Haftası

Sağlıklı yemeye çalışın!
Bu hafta boyunca, vücudunuz önceki haftalara bakarsak dıştan çok değişmez. Göğüslerinizin hacmi artar ve emzirmeye hazırlanmaya başlar.

Mide bulantıları ve kusma halleri devam ediyor. Bazı kadınlar dayanılmaz göğüs ağrıları, diğerleri ise aksine, hoş bir his ya da bir cinsel zevk yaşarlar. Bu dönem göğüs için özel bakıma başlamak ve çatlaklara karşı kremler uygulamak için iyi bir zamandır.
Bu hafta boyunca, vücudunuzun önceki haftaya göre dışarıdan pek değişmiyor.

Göğüsleriniz büyüyor ve emzirmek için hazırlık yapmaya başlıyor. Bazı kadınlarda bu acı verebilir bazılarına da hoş gelebilir. Bu aşamada göğüslerinize bakım yapmanın tam zamanı. Çatlak kremlerini göğüslerinize süremeye başlayabilirsiniz.

Mide bulantıları devam etse de, dengeli ve düzgün bir diyete başlamanız öneriliyor (zaten menünüzden alkolü çıkardınız, dimi?). Bol su için (günde en az 1,5 litre) : Gebelik sırasında böbreklerin iki kişi için çalıştığını unutmayın.

Reklam Alanı

Hamileliğin 9. ve 11. haftaları arasında yapılması gereken ilk ultrason için randevu zamanıdır. Bu, pek çok annelerin de dediği gibi, en dokunaklı bir zamandır- çocuk ile ilk tanışlık zamanı! Eğer çocuk kendini iyi gösteriyorsa, ayrıca bebeğinizin cinsiyetini de bile bilirsiniz. Aksi takdirde, biraz daha beklemek zorunda kalacaksınız.

Ayrıca diş hekimi ziyareti zamanıdır: hamileliğe bağlı olan hormon “bozulması diş eti problemlerine neden ola bilir ve diş sağlığınıza ciddi bir etkisi olabilir.
Hamileliğin bu aşamasında dişçinize gidip bir kontrol geçirmeniz önerilir çünkü hormon değişiklikleri diş etinize zarar verebilir.
Çocuğun gelişimi: çocuğunuzun şimdi elleri ve ayakları vardır! Objektif ve retina gelişmeye başlıyor. Damarlar ince derinin altında görülebiliyor.
Bebeğin ölçüsü: 8 mm (bir yaban mersini boyutu).
Ne yapmanız gerekiyor: Şimdiye kadar yapmadıysanız doğum öncesi ilk randevunuzu doktorunuzdan alabilirsiniz.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 7. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 6. Haftası başlıklı makalemizde 1. trimester, mol gebeliği ve üzüm gebeliği hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

2 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. İsim yazınız dedi ki:

    Güneş ben 7 haftalık hamileyim bebeğimin kalp atıaşı yok normalmi acaba çok endişeliyim

  2. halime mermer dedi ki:

    benimde 7. haftam çok heycanlıyım yaa napıcam ben bilmiyorum şimdiden böyleyim

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: