user
Hamileliğin (Gebeliğin) 38. Haftası

Sıradaki içerik:

Hamileliğin (Gebeliğin) 38. Haftası

e
sv

Hamileliğin (Gebeliğin) 39. Haftası

813 okunma — 12 Haziran 2013 11:30
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hadi, neredeyse bitiş çizgisindesiniz!

Zaman zaman hafif kasılmalar meydana çıkıyor, ama bunlar rahim kasılmalarına neden olacak kadar güçlü değildirler. Simfizis pubis bağları gerilerek kasık kemiğinizde ağrılara neden olacaktır.

Bebeğiniz artık tüm rahminizi kaplar ve karın boşluğunda bulunan kan damarları, iç organları ve genel olarak tüm organları sıkıştırır ve ayrıca yan ağrıları neden olan kaburga ve göğüs kemiğini de iter. Biraz daha sabır edin: Bir haftadan az bir süre içinde tüm bunlar uzak bir anı olacaktır!

Bazıları şimdiden ilk kasılmaları hissedebilirler. Onların sıklıkları ve ağrılı olmaları hiç şüphesiz doğumun geldiğini söylüyor. Eğer henüz su gelmiyorsa, kasılmaların 5 dakika aralıklarla olmasına kadar beklemeden hastaneye gidin. Ama artık su geliyorsa, bebeğinizin artık verimsiz bir ortamda olmamasını bilin: bebeğinizin enfeksiyon riskine maruz kalmasını önlemek için hemen hastaneye gitmeniz gerekmektedir.

Çocuğun gelişimi: çocuk kilo almaya devam ediyor. Bu haftada bebeğinizin üzerini örten ince lanugo tüyleri yok olur. Bebeğin akciğer gelişimi artık tamamen doğuma hazırdır. Bebeğiniz artık rahim içerisinde fazla hareket edemeyecek kadar sıkışıktır.

Bebeğin Boyutu: 48.6 cm, 3 kg

Ne yapmanız gerekiyor: hastane için çanta hazırlayın ve dinlenmek için kendinize biraz zaman ayırın!

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 39. Haftası Video;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.