rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 39. Haftası

Hadi, neredeyse bitiş çizgisindesiniz!

Zaman zaman hafif kasılmalar meydana çıkıyor, ama bunlar rahim kasılmalarına neden olacak kadar güçlü değildirler. Simfizis pubis bağları gerilerek kasık kemiğinizde ağrılara neden olacaktır.

Bebeğiniz artık tüm rahminizi kaplar ve karın boşluğunda bulunan kan damarları, iç organları ve genel olarak tüm organları sıkıştırır ve ayrıca yan ağrıları neden olan kaburga ve göğüs kemiğini de iter. Biraz daha sabır edin: Bir haftadan az bir süre içinde tüm bunlar uzak bir anı olacaktır!

Bazıları şimdiden ilk kasılmaları hissedebilirler. Onların sıklıkları ve ağrılı olmaları hiç şüphesiz doğumun geldiğini söylüyor. Eğer henüz su gelmiyorsa, kasılmaların 5 dakika aralıklarla olmasına kadar beklemeden hastaneye gidin. Ama artık su geliyorsa, bebeğinizin artık verimsiz bir ortamda olmamasını bilin: bebeğinizin enfeksiyon riskine maruz kalmasını önlemek için hemen hastaneye gitmeniz gerekmektedir.

Reklam Alanı

Çocuğun gelişimi: çocuk kilo almaya devam ediyor. Bu haftada bebeğinizin üzerini örten ince lanugo tüyleri yok olur. Bebeğin akciğer gelişimi artık tamamen doğuma hazırdır. Bebeğiniz artık rahim içerisinde fazla hareket edemeyecek kadar sıkışıktır.

Bebeğin Boyutu: 48.6 cm, 3 kg

Ne yapmanız gerekiyor: hastane için çanta hazırlayın ve dinlenmek için kendinize biraz zaman ayırın!

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 39. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 38. Haftası başlıklı makalemizde 3. trimester, NST testi ve vajinal akıntılar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: