user
Hafta hafta hamilelik belirtileri nelerdir

Sıradaki içerik:

Hafta hafta hamilelik belirtileri nelerdir

e
sv

ilk hamilelik belirtileri nelerdir, nasıl anlaşılır

437 okunma — 12 Ekim 2020 00:03
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ilk hamilelik belirtileri

ilk hamilelik belirtileri nelerdir, nasıl anlaşılır

İlk hamilelik belirtileri hemen hemen her hamile kadında ilk aylardan itibaren görülmeye başlar. İlk olarak âdetin kesilmesi ile anlaşılır ve doğuma kadar adet görülmez. Nadiren bazı kimselerde adet kesilmeyip doğuma kadar normal günlerdeki gibi devam eder. Ancak bu durum bahsettiğimiz gibi çok nadir kimsede görülür.

Her adetin gecikmesi de hamile olunduğu anlamına gelmez. Bunu eczacınızdan bir hamilelik testi alıp uygulayarak öğrenebilirsiniz. Bu öğrenmeniz için daha pratik bir çözüm olacaktır. Mide bulantısı baş dönmesi kokuya karşı hassasiyet anemi yani kansızlık da ilk hamilelik belirtileri arasında yer alır.

Hamilelik devresinde hormon salgıları değişir. Eğer daha önceden tiroitle ilgili veya diyabetle ilgili veyahut ta başka bir rahatsızlığınız varsa hamilelikten önce mutlaka bir hekime başvurun ve doktorunuz ve eczacınız önermediği müddetçe ağrı kesici bile olsa hiçbir şekilde ilaç kullanmayın.

Zaten illaki de kullanmanız gereken bir ilaç olursa bunu doktorunuz size söyleyecektir. İlk hamilelik belirtileri olan mide bulantısı baş dönmesi gibi rahatsızlıklar en fazla ve en yoğun olarak üç dört ve beşinci aylarda görülür.

Bazı hamilelerde böyle rahatsızlıklar sürekli olarak doğuma kadar devam ederken bazılarında ise az müddet devam eder. Hamileler bu evrede daha duygusal ve daha hassas olurlar. Hiçbir konuda üzülmemeleri ve sinirlenmemeleri hem kendisi açısından hem de bebeği açısından faydalı olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • leman 8 sene önce
 • 3ovladim var.yene bebis istiyirem.hami meni qinayir ki,neyniyirsen qizlarin da oglun da var.amma men usaqlarin cox olmagini isteyirem.qardasa qardas neyi pisdi?