rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 28. Haftası

Rahat uykular zordur!

Gebeliğin bu aşamasında, karnınız bazı zor hareketleri etmenize ve denge kaybınıza neden olacak kadar büyümüştür. Bu haftada yaklaşık 8 veya 8,5 kg almışsınız ve göğüsleriniz emzirmeye hazır şekilde çok büyümüşler. Artık rahat uyku uyumak uzak bir anıya çevrilmiştir: yatakta doğru bir pozisyon bulmak artık çok zor.

Mide ağrısı devam ediyorsa, bunu hafifletmek için fazla meyve, sebze, tahıllar almaya çalışın ve yürüyüş, yüzme ve yoga gibi egzersiz uygulamaya devam edin. Bu şekilde şişme ve kabızlık sorumlu bağırsak tembellikleri ile mücadele edebileceksiniz.

Hormonlar eklemlerinizin doğuma hazırlık için elastik olmalarını sağlıyorlar. Bu pelvik ağrıya neden olabilir. Ayrıca bir dakika ya da daha az süren ritmik fetal hareketleri de fark edebilirsiniz: bu çocuğunuzun hıçkırığıdır!

Çocuğun gelişimi: Bu noktada çocukların çoğunluğu başı aşağı dururlar. Ayrıca, çocuk ince vücuduna yağ eklemeye devam ediyor. Saçlar uzamaya devam eder. Bebek erken doğsa bile akciğerleri nefes alıp verme kabiliyetine erişmiştir ancak yine de bu haftalarda doğan bebeklerin bir kısmında solunum sıkıntısı yaşanabilir. Ve en önemlisi, bebeğiniz artık sizin sesinizi tanıyabilir!

Reklam Alanı

Bebeğin boyutu: 35.6 cm, 760 g.

Ne yapmanız gerekiyor: Ne yapmak isteyeceğinize karar verin. Bunlar doğumda yanınızda kimin olacağı, nerde doğum yapmak istemeniz ve doğum ağrılarını hafifletmek için ağrıkesici ilaçlar almak isteyip istememeniz gibi şeylerdir.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 28. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 27. Haftası başlıklı makalemizde 3. trimester, glukoz tarama testi ve şeker tarama testi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

8 Yorum YapıldıYorum Yap

 1. vafa dedi ki:

  Ayagimdaki damarlarda partlayir bunun ucun man na edim. 27 hafta 4 gunluk hamilayam

 2. vafa dedi ki:

  Man belimi duz saxlaya bilmiram. Qarnim mana agirliq eliyir. Onurgamda S – vari skaleozda var. Istayiram qarnima bandaj belima karset taxam ki duz saxlayam. Olarmi?

 3. özge gediz dedi ki:

  28 haftalığım bende 2 hafta önce 1 gün içinde hareketleri sertleşti acılar başlamaya başladı

 4. yelda çıkar dedi ki:

  bebeğim hareket ederken acı hissediyorum

 5. belma aydın dedi ki:

  ayaklarım da şişmeler var 🙁 🙁

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: