user
Pırlantada Zen Günleri Başladı!

Sıradaki içerik:

Pırlantada Zen Günleri Başladı!

e
sv

Rahat Bir Gebelik İçin

758 okunma — 18 Temmuz 2018 13:12
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hamilelik sırasında dikkat edilmesi gereken çok farklı hususlar mevcuttur. Bunun sebebi gebelik anne için her açıdan son derece yeni ve değişik bir tecrübe olmanın yanı sıra ayrıca anne olan kişinin her bir eyleminde içindeki çocuğu da düşünmesi gereken bir dönemdir.

Bu konuda gebelerin dikkat ve itina göstermesi gereken diğer hususlardan örnekler verilmiştir, bahsedilen her mevzunun kapsamlı makalelerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

Gebelik döneminde ilkin itina edilmesi lüzumlu mevzu ilaç kullanımıdır. Çünkü bahsettiğimiz süre zarfında alınmış olan ilaçlar artık yalnızca gebe kadını değil bebeği de ilgilendirecektir. Bu sebeple hamilelik sırasında uzmana baş vurmadan ağrı kesici dahil hiçbir ilacı almamanız, bunun yanında doktorunuzun verdiği ilaçlara tamamı ile uymanız gerekmektedir.

Her kişinin dikkat etmesi gerektiği gibi gebelerin de hijyen kurallarına ve şahsi temizliğe daha fazla itina göstermesi gereklidir. Bunun sebebi hamilelik süresinde alınabilecek enfeksiyonlar ve problemler bebeği de sıkıntıya sokabilir.

Evcil Hayvan; kedi, köpek vs. sahibi hamilelerin bazı şartlara özen göstermesi gerekir, beslediği hayvanın idrar ve kakasıyla temas kurulacak mahallere yaklaşmamaları, dokunmamaları, kıl, tüy vb. şeylere azami dikkat göstermeli, hayvanların temiz ve sağlıklı olduğuna emin olunmalıdır.

Çay, türk kahvesi, gazlı tarzında içeceklerin çok fazla içilmemesi gerekir.

Esneme ve spor gebelikte bütünü ile doktorunuzun direktifleri ışığı altında uygulanması gerekir.

Röntgen ışınlarından kaçınılmalıdır. Her türlü tetkik ve araştırma uygulanmadan önce kadın doğum doktorunuza danışın.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.