user
Gebelikte diş tedavisi yapılabilir mi ?

Sıradaki içerik:

Gebelikte diş tedavisi yapılabilir mi ?

e
sv

Hamileliğin (Gebeliğin) 10. Haftası

1459 okunma — 18 Nisan 2013 10:35
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hamileliğin (Gebeliğin) 10. Haftası - www.hamilelikte.com

Göbeğiniz gözükmeye başlıyor ve her zamanki kotlarınıza zor girersiniz. Daha geniş giyimler seçin ve sonraki 6 ay içinde size gerekli olacak giysileri aramaya başlayın.

Rahim daha fazla yer kaplar, şimdi bir greyfurt büyüklüğündedir ve pubis arkasında kolayca hissediliyor.

Gebeliğin 10. Haftasında artık biraz çıkıntılı bir göbeğiniz oluşmaktadır ve her zamanki giydiğiniz kotlarınıza girmekte zorlanabilirsiniz. çünkü siz artık eskisi gibi değilsiniz 2.5 aylık hamilesiniz dikkat etmeniz gerekmektedir.

Giyim tercihleriniz daha çok elbiselerden ve bol kıyafetlerden oluşuyor. sitemizde hamile giyim katagorisindeki konulara bakabilirsiniz. www.. hamilelikte.com site hamilelik süresince destek olmaktadır.

Önünüzdeki geçireceğiniz altı ayınız için artık giyeceğiniz kıyafetleri araştırmaya başlayabilirsiniz.

Gittikçe yer kaplayan rahiminiz artık bir greyfurt kadar olup hissedile bilinir. bu haftada Eğer gebeliğinizin ilk günlerinde bulantılara maruz kaldıysanız artık üçüncü ayınızdan itibaren yavaş yavaş kaybolacaklardır.

Yorgunluğunuz hala devam edebilir ya da biraz kendinize gelmiş olabilirsiniz. Kendinizi daha iyi, daha sakin ve daha neşeli hissede bilirsiniz. bunu unutmamalısınız ki! gebelik hem kutsal hem çok zordur.

Hamilelik başında mide bulantıları kusmalar yaşıyordunuzsa, bunların zayıflayacağını ve üçüncü ay boyunca tamamen kaybolacağını bilin. Yorgunluk bir süre daha devam ede veya azala bilir, ama genel olarak kendinizi daha iyi hissediyorsunuz, daha rahat ve huzurlusunuz.
Bu, ilk ultrason yapmak zorunda olduğunuz haftadır. Siz ilk kez bebeğinizi göreceksiniz, ne kadar heyecan vericidir, dimi?

Çocuğun gelişimi: İskelet sertleşmesine başlar ve bebek resmi olarak bir fetüs gibi adlandırılıyor. 10. haftada bebek amnion sıvısı içinde hareket etmeye başlar. Anne ise henüz onun hareket etmesini his etmez. Bu sonraki haftalarda sıkça yaşanacak durum. Kulak ve üst dudağı artık şekillenmiştir. Bu haftada bebeğin kuyruk kısmı düzleşerek görünmez hale geliyor. Bebek ilk defa idrar yapmaya başlar.

Bebek boyutu: 3 cm (küçük bir erik boyutu).
Ne yapmanız gerekiyor: Daha büyük göğüs e karnınızı karşılamak için yeni bir (daha büyük) sutyen ve beli aşağıda olan pantolon alın.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 10. Haftası Videosu;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.