rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 19. Haftası

Bebeğiniz ile randevu!
Bu çocuğunuz ile ikinci randevu haftasıdır. Bu, hamileliğinizin 21. ve 23. Haftaları arasındaki 5. Ayınıza tesadüf eden dönem de gerçekleşecektir.

Jinekolog size bu dönemler için morfoloji ultrason adlandırılan ultrason muayenesini ayarlayacaktır. Bu uygulama jinekologunuza bebeğinizin organlarını, uzuvlarını ve başını ayrıntılı şekilde incelemesini sağlar. Kalp özellikle ilgi amacıdır. Özellikle de bebeğinizin kalbi doktorunuzun esas ilgi alanında olacaktır.

Size gelince, dinlenmenizi etkilemeyecek şekilde, fiziksel aktivite faaliyetlerine devam edebilirsiniz. Cinsel bakımdan, genellikle her şey çok iyi gidiyor: hamileliğin ikinci trimesteri döneminde, bazı kadınlar yoğun cinsel aktivite kaydedebilir.

Aynı zamanda bu haftada yüzünüzün cildin de koyu lekeler (kloazma) fark edebilirsiniz. Hatta areolalarınızın ve koltukaltı derinizin de koyulaşması mümkündür.

Çocuğun gelişimi: çocuğun gözleri göz kapaklarının altında ufak hareketleri gerçekleştiriyorlar, ama hala da onlar kapalıdırlar. Bebeğinizin parmak izleri oluşmuştur. 9 ay su içerisinde kalan bebeğin cildinde verniks maddesi sayesinde buruşma olmamaktadır.

Reklam Alanı

Plasenta da (bebeğin eşi) büyümeye devam etmektedir. Ve o, bebeğin beslenmesini sağlıyor. Eğer bebeğiniz kız ise onun yumurtalıklarında yumurta hücreleri oluşmaya başlamıştır. Bebek bu dönemde uykuya bile dalıyor (REM uykusu) ve onun rüya gördüğü de düşünülüyor.

Çocuğun boyutu: 13 cm (bir domates boyutu), 140 g.

Ne yapmanız gerekiyor: doğum öncesi ve / veya emzirme derslerine katılın. Ayrıca doğum yapmayı planladığınız hastaneyi de ziyaret edebilirsiniz.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 19. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 18. Haftası başlıklı makalemizde 2. trimester ve Mekonyum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

1 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. hicran dedi ki:

    meraba bebde asiri kollarimda cok fazla kasintilar var

  2. gunay dedi ki:

    salam,men 19 hefte 3 gunluk hamileyem amma usaq terpenmir.bu ne derecede tehlukelidi?

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: