rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 40. Haftası

Sadece birkaç saat kaldı!

Doğuma sadece birkaç saat var! Artık ebenin size doğumun başlangıcını anlayacağınızı emin ederken ne demek istediğini iyi anlıyorsunuz!

Kasılmalar ağrılı, sık ve düzenlidirler (her 10 dakikada yaklaşık 2-3 kasılma). Bu kasılmalar o kadar güçlü ve ağrılılar ki, ne ağrı kesici ne de pozisyon değişiklikleri onları hafifletmeye yetmiyor.

Sakin ve endişesiz olmanız çok önemlidir! Hastaneye acele etmeyin: Bu aşama birkaç saat süre bilir ve bunların sırasında evde olmanız daha iyi olurdu.

Kasılmaları 30-dan 40 saniyeye kadar sürmeyince ve 5 dakika aralıklarla meydana gelmeyince beklemeye çalışın. Ama eğer su geliyorsa, bir an bile daha beklemek olmaz.

Reklam Alanı

Hastanede kasılmaların gücüne bağlı olarak her şey tamamlana bilir. Şimdi doğum için hazırlık sırasında ebe tarafından size verilen tavsiyeleri uygulamanın zamanıdır: Ağrıyı hafifletmek için yavaş ve derin nefes alma ve doğumu rahatlatmak için olan hareketler.

Doktor ve hemşire ekibi etrafınızda sizinle meşgul olmaya başlıyor: basınç ve sıcaklığınızı ölçüyorlar, idrarınızı analiz yapıyorlar. Özellikle, ebe doğum kanalınızın kasılmasını ölçecektir. Bebeğinizin başının geçişine izin vermek için, dilatasyon tam olmalıdır, en az 10-11 cm’lik bir açıklık olmalıdır.

İlk çocuğunuzu doğuruyorsanız 7-8 saat, ikinci çocuğunuzu doğuruyorsanız ise 4-5 saat süre bilir. Aça hiçbir sabit kuralların olmadığını hatırlayın ve bebeğiniz çıkmak için acele edebilmiş de olabilir! Her durumda, biraz sonra kollarınızda bebeğinizi tutacaksınız. Tebrikler!

Çocuğun gelişimi: çocuk pelvisinize düşmüş ve doğmaya hazır olabilir! 40. hafta normalde doğumun tam zamanı olan haftadır.Bebeklerin bir kısmı bu haftaya gelmeden doğmuş olsa da, bir kısmı bu haftayı da annelerinin karnında geçirir.

Bebeğin Boyutu: 49,8 cm, 3,1 Kg (özellikle boy ve kilo doğumda değişir)

Ne yapmanız gerekiyor: Bu hafta çocuğunuzu kucağınıza almanız mümkündür (bebeklerin büyük kısmı bu hafta doğar). Aksi takdirde, dinlenmenize ve gebeliğin son günlerinden zevk almaya bakın.

Hamileliğin (Gebeliğin) 40. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 39. Haftası başlıklı makalemizde 3. trimester ve bebeğin hareketlerinin azalması hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: