rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 26. Haftası

Hemoroidlere dikkat edin!

Uykularınız bozulur, karın boyutunuz daha da artar ve hafıza ve konsantre ile ilgili sorunlarınız olur: Bazı hamile kadınlar önceki iki aylık ruh hallerini durumlarını korusalar da, diğerlerinde kötü bir ruh hali de olur.

Bazı hamile kadınlar varis (Bacaklarımızdaki toplardamarların uzamış, genişlemiş, kıvrılmanmış, kapakçıkları yetersiz hale gelmesi) ile ilgili sorunlar yaşayabilirler. Estetik açıdan bunlar ciddi sorunlar değildir ve doğumdan sonra kaybolurlar.

Ancak, varisler bir sonraki gebelik sırasında tekrardan ve daha hızlı şekilde görünürler ve bu zaman çok zor yok olurlar. Bundan ilave, bu varisler rektum ve anüs damarlarını etkileyerek hemoroite neden oluyorlar. Acı verici ve aynı zamanda, rahatsız edici olan bu varislerden doktorunuza konuşmaktan çekinmeyin ve o, size gereken ilaçları yazacaktır.

Bu aşamada aynı zamanda, çatlaklar da oluşmaya başlayacaktır. Eğer yoksa kendinizi şanslı saya bilirsiniz!

Reklam Alanı

Çocuğun gelişimi: sinir hücreleri bir birileri ile bağlanmaya başlar. Yüksek gürültü veya müziğe çocuğunuz tepki verebilir. O, aynı zamanda sizin de sesinizi duymaya başlar. Bu yüzden onunla konuşmanın tam zamanıdır. Ona isim de düşünmüşseniz, artık ona ismiyle hitap etmeye başlaya bilirsiniz.

Bu haftada akciğerlerde sürfaktan denilen madde salgılanmaya başlar. Bu haftalarda erken doğan bebeklerin solunum yapabilmesi için bu gelişmeler çok faydalıdır. Eğer dışarıda yoğun ışık varsa bunun az bir kısmı rahim içerisine geçebilir ve bebek de bunu fark edile bilir.

Çocuğun boyutu: 30 cm (bir salatalık büyüklüğü), 600 gr.

Ne yapmanız gerekiyor: Eğer ev dışında çalışıyorsanız ne zaman full time ve ya part time çalışacağınıza ya da çocuğun doğumundan sonra işe dönmek istemiyorsanız bu konuda düşünmek zamanı. İşe geri dönmek istiyorsanız şimdiden doğum izni hakkınızla ilgili öğrenmeye çalışın ve bunun faydalarını öğrenin.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 26. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 25. Haftası başlıklı makalemizde 2. trimester ve böbreküstü bezi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

3 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. ayşen dedi ki:

    25+1’de 940 gramdı

  2. melisa dedi ki:

    benim kızım 26 haftada 980 gr dı

  3. angel42 dedi ki:

    doğum yapanlarıda gördüm çok stres yaptım

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: