user
Hamileliğin (Gebeliğin) 25. Haftası

Sıradaki içerik:

Hamileliğin (Gebeliğin) 25. Haftası

e
sv

Hamileliğin (Gebeliğin) 26. Haftası

254 okunma — 17 Mayıs 2013 10:12
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hemoroidlere dikkat edin!

Uykularınız bozulur, karın boyutunuz daha da artar ve hafıza ve konsantre ile ilgili sorunlarınız olur: Bazı hamile kadınlar önceki iki aylık ruh hallerini durumlarını korusalar da, diğerlerinde kötü bir ruh hali de olur.

Bazı hamile kadınlar varis (Bacaklarımızdaki toplardamarların uzamış, genişlemiş, kıvrılmanmış, kapakçıkları yetersiz hale gelmesi) ile ilgili sorunlar yaşayabilirler. Estetik açıdan bunlar ciddi sorunlar değildir ve doğumdan sonra kaybolurlar.

Ancak, varisler bir sonraki gebelik sırasında tekrardan ve daha hızlı şekilde görünürler ve bu zaman çok zor yok olurlar. Bundan ilave, bu varisler rektum ve anüs damarlarını etkileyerek hemoroite neden oluyorlar. Acı verici ve aynı zamanda, rahatsız edici olan bu varislerden doktorunuza konuşmaktan çekinmeyin ve o, size gereken ilaçları yazacaktır.

Bu aşamada aynı zamanda, çatlaklar da oluşmaya başlayacaktır. Eğer yoksa kendinizi şanslı saya bilirsiniz!

Çocuğun gelişimi: sinir hücreleri bir birileri ile bağlanmaya başlar. Yüksek gürültü veya müziğe çocuğunuz tepki verebilir. O, aynı zamanda sizin de sesinizi duymaya başlar. Bu yüzden onunla konuşmanın tam zamanıdır. Ona isim de düşünmüşseniz, artık ona ismiyle hitap etmeye başlaya bilirsiniz.

Bu haftada akciğerlerde sürfaktan denilen madde salgılanmaya başlar. Bu haftalarda erken doğan bebeklerin solunum yapabilmesi için bu gelişmeler çok faydalıdır. Eğer dışarıda yoğun ışık varsa bunun az bir kısmı rahim içerisine geçebilir ve bebek de bunu fark edile bilir.

Çocuğun boyutu: 30 cm (bir salatalık büyüklüğü), 600 gr.

Ne yapmanız gerekiyor: Eğer ev dışında çalışıyorsanız ne zaman full time ve ya part time çalışacağınıza ya da çocuğun doğumundan sonra işe dönmek istemiyorsanız bu konuda düşünmek zamanı. İşe geri dönmek istiyorsanız şimdiden doğum izni hakkınızla ilgili öğrenmeye çalışın ve bunun faydalarını öğrenin.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 26. Haftası Video;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • angel42 10 sene önce
 • doğum yapanlarıda gördüm çok stres yaptım

avatar
 • melisa 10 sene önce
 • benim kızım 26 haftada 980 gr dı

avatar