rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 25. Haftası

Küçük kasılmalar

Yavaşça karnınızın boyutu artıyor ve onunla birlik de kilonuz da artmaya devam ediyor. Bu da size yeniden yorgunluk getiriyor. Ayrıca, uyumak için rahat bir pozisyon bulmak sizin için giderek daha zor olacaktır.

Omurga sütununuz karın ağırlığını dengelemek için eğilecektir ki, bu da size bel ağrısı verecektir. Bu nedenle, genellikle günün sonunda bacaklarınızda ağırlık hissedebilirsiniz.

Ayrıca, doğumda olan kasılmalardan çok daha farklı rahim kasılmaları da yaşaya bilirsiniz (ağrısız, düzensiz ve özel frekansı olmadan). Burada kısa kasılmalardan bahis ediliyor  (en fazla 60 saniye kadar süren) ve onlar gebeliğin bu aşamasında karın kaslarını güçlendiren rahmin fiziksel reaksiyonları nedeniyle ortaya çıkıyor. Eğer daha uzun süre veya ağrılı olduğunu fark ederseniz o zaman bunu doktorunuza danışın.

Aynı zamanda pelvik basınç da bu hafta boyunca yaygındır.

Reklam Alanı

Çocuğun gelişimi: böbreküstü bezi çocuğunuzun doğum stresi ile baş etmesi için gereken steroid üretmeye başlar. Serebral korteks de hızla gelişiyor.

25. hafta etrafında bebeğin omurilik (vertebra) yapıları şekillenmeye başlar. Bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları da gelişir. Burun delikleri açık hale gelir.

Bebeğin Boyutu: 28.9 cm, 501 gr.

Ne yapmanız gerekiyor: Kegel egzersizleri yapmaya başlayın. Pelvik taban kaslarını güçlendirmek doğum sonrası idrar kaybı sorunlarını önlemeye yardımcı olacaktır.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 25. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 24. Haftası başlıklı makalemizde 2. trimester ve amniyon sıvısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

2 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. gülşah dedi ki:

    evet bende sizi takip ediyorum yazılarınız çok akıcı teşekkürler

  2. neslihan dedi ki:

    bilgileriniz için teşekkürler paylaşımlarınızı sürekli takip ediyorum

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: