user
Hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı

Sıradaki içerik:

Hamilelikte cinsel ilişki ne zaman bırakılmalı

e
sv

Hamileliğin (Gebeliğin) 4. Haftası

1188 okunma — 19 Mart 2013 13:14
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çok büyük ve muhteşem göğüsler!
Siz hamileliğin birinci ayının sonuna geldiniz. Göğsünüzün hacmi çok artmış ve aşırı duyarlı hale gelmiştir, areolalar (kadın göğüslerinin uç kısımları) kararmaya ve genişlenmeye başlar. Ve bazen deri altında mavimsi damarlar görünür.

Bazı kadınlar, özellikle ilk hamileliklerini yaşayan kadınlar birkaç hafta yoğun kaşıntı ve hatta göğüs ağrıları da hissediyorlar.Göğüsleriniz artık daha şiş ve çok daha hassaslar. Göğüslerinizin pembe kısımları koyulaşmaya ve biraz büyümeye başlıyor.

Gergin cildinizin altında mavimsi damarlar görünebilir. Bazı kadınlar, ilk gebelikleri söz konusu olduğunda göğüslerinde karıncalanma da hissedebilirler.

Karnınızın alt bölgesinde gerginlik hissetmeniz mümkündür. Ama telaş yok! Bunun nedeni rahimin genişlemesiyle bağların gerilmesidir. Buna ek olarak yorgunluk hala mevcut olabilir, bulantılarınız artmış olabilir. Ve uykusuzluk sorunları da yaşıyor olabilirsiniz.

Aynı zamanda karın krampları hissetmeniz de mümkündür: merak etmeyin, bu rahim genişlenmesiyle ilgili bir şeydir. Bundan ilave, yorgunluk belirtisi hala da sizi bırakmaya bilir, mide bulantısı daha sık hal ala bilir ve sizin uyku bozuklukları yaşamanız muhtemeldir.

Aynı zamanda hamileliğin 4. Hafta belirtileri arasında: kokulara karşı duyarlılık da vardır. Ama bu belirtiler tüm hamile kadınlara ait değildir, hamileliğin 4. Haftasında bu belirtilerden hiçbirinin olmaması durumu da mümkündür.

Çocuğun gelişimi: Embriyo iki tabaka hücrelerinden oluşur. Plasenta (bebeğin eşi) gelişmeye başlar ve bu, daha ileri haftalarda bebeğin beslenmesinden sorumlu olacaktır.
Bebeğin Boyutu: 1.2 mm (bir haşhaş tohumu boyutu).

Ne yapmanız gerekiyor: Sürekli kendinize hamile olduğunuzu sormanız için yapılacak ve sizi oyalayacak bir şeyler bulun. Bu hafta sonunda yapıla bilen bir doğum testi doğru bir sonuç verebilir.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 4. Haftası video;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • sevda 10 yıl önce
 • mereba ben sevda 4 haftalik hamileyim uykuya doyamiyorum cok ağrim var karnim ağriyo amma sabr ediyorum bu bana Allahin en buyuk hediyesi.

avatar
 • İsim yazınız 8 yıl önce
 • Gulnare 4haftalik hamileyim.bebeyin erkek ve ya kiz olmasini bilmek istiyorum.yaşim 35 son adet hali aralik 12 ya 13