user
Bebeklerde Göz kayması (şaşılık) ve Göz Tembelliği

Sıradaki içerik:

Bebeklerde Göz kayması (şaşılık) ve Göz Tembelliği

e
sv

Hamileliğin (Gebeliğin) 36. Haftası

256 okunma — 04 Haziran 2013 13:49
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Yorgunluk nedeniyle kasılmaların görülmesi

Göbeğiniz çok ağırlaşmıştır ve bu yüzden sırtınız daha çok ağrıyacaktır. Giderek tüm bu ağırlığı bacaklarınız ve sırtınızda taşımak daha da zorlanacaktır. Göğüsleriniz çok şişmiştir ve emzirmeye hazırlanıyor. Bir yağlı krem ile özellikle meme uçlarına masaj yapabilirsiniz. Hala da sık sık idrara çıkma isteğiniz var.

Bazen özellikle akşamları kasılmalarınız oluyor: bunlar doğum ağrılarından farklı olan ne ağrılı, ne de sıkça olan Braxton-Hicks kasılmalarıdır. Bu kasılmalar doğum sırasında rahim boğazının genişlemesini kolaylaştırmak için olan kasılmalardır.

Çocuğun doğum kanalına doğru hareket etmesi nedeniyle pelvik bölgenizde bir karıncalanma hissi hissedebilirsiniz. Bebeğin doğum kanalına hareket etmesini anne karnının küçülmesinden de anlayacaktır.

Yatakta rahat bir pozisyon bulmak daha da zorlaştığından uyku uyumak giderek daha da zorlaşmak da devam ediyor. Kendinizi yorgun hissediyorsunuz ve bu aşamada bu çok normaldir!

Çocuğun gelişimi: Karaciğer şimdi bazı atık ürünleri filtre yapabiliyor. Yağ birikimi nedeniyle bebeğin diz, boyun, bilek bölgelerinde katlanmalar oluşur. Bu haftada bebek oldukça geliştiği için bu zaman doğan bebekler çoğunlukla zamanında doğan bebekler gibi bir sıkıntı yaşamadan hayata devam ederler.

Çocuğun boyutu: 45 cm, 2.1 kg

Ne yapmalı: yemek için gıdaları hazırlayın ve dondurun. Bebek doğduktan sonra zamanınız ya da gücünüz olmayabilir.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 36. Haftası Video;

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
 • NER1000 9 sene önce
 • Nefes alamaz hale geldim uyurken cok zorluk cekiyoru