rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 36. Haftası

Yorgunluk nedeniyle kasılmaların görülmesi

Göbeğiniz çok ağırlaşmıştır ve bu yüzden sırtınız daha çok ağrıyacaktır. Giderek tüm bu ağırlığı bacaklarınız ve sırtınızda taşımak daha da zorlanacaktır. Göğüsleriniz çok şişmiştir ve emzirmeye hazırlanıyor. Bir yağlı krem ile özellikle meme uçlarına masaj yapabilirsiniz. Hala da sık sık idrara çıkma isteğiniz var.

Bazen özellikle akşamları kasılmalarınız oluyor: bunlar doğum ağrılarından farklı olan ne ağrılı, ne de sıkça olan Braxton-Hicks kasılmalarıdır. Bu kasılmalar doğum sırasında rahim boğazının genişlemesini kolaylaştırmak için olan kasılmalardır.

Çocuğun doğum kanalına doğru hareket etmesi nedeniyle pelvik bölgenizde bir karıncalanma hissi hissedebilirsiniz. Bebeğin doğum kanalına hareket etmesini anne karnının küçülmesinden de anlayacaktır.

Yatakta rahat bir pozisyon bulmak daha da zorlaştığından uyku uyumak giderek daha da zorlaşmak da devam ediyor. Kendinizi yorgun hissediyorsunuz ve bu aşamada bu çok normaldir!

Reklam Alanı

Çocuğun gelişimi: Karaciğer şimdi bazı atık ürünleri filtre yapabiliyor. Yağ birikimi nedeniyle bebeğin diz, boyun, bilek bölgelerinde katlanmalar oluşur. Bu haftada bebek oldukça geliştiği için bu zaman doğan bebekler çoğunlukla zamanında doğan bebekler gibi bir sıkıntı yaşamadan hayata devam ederler.

Çocuğun boyutu: 45 cm, 2.1 kg

Ne yapmalı: yemek için gıdaları hazırlayın ve dondurun. Bebek doğduktan sonra zamanınız ya da gücünüz olmayabilir.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 36. Haftası Video;

Bir önceki yazımız olan Hamileliğin (Gebeliğin) 35. Haftası başlıklı makalemizde 3. trimester ve gebelikte idrar kaçırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

1 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. NER1000 dedi ki:

    Nefes alamaz hale geldim uyurken cok zorluk cekiyoru

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: