rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 1. Haftası

Gebeliğin birinci haftasında hiçbir şey bir bebek beklediğinizi göstermez. Muhtemelen sizde hala farkına varmamış olabilirsiniz çünkü hala adet gecikmesi gözlemlemediniz. Bu aşamada hamilelikten dolayı henüz kilo almadınız ama göğüslerinizde şişkinlik hissedebilirsiniz.

Hamilelik haftaları sonuncu adet tarihinizin ilk günündün hesaplandığı nedeni ile gebelik rahim’e yerleştiğinde dört haftalık oluyor. Bu yüzden siz bile hamilelik belirtilerini ilk haftada göremezsiniz.

Genelde hamile olduğunuzu adetin gecikmesi halinde öğreniyorsunuz ve henüz bir gecikme olmadığından ilk haftada hiç bir belirtiye rastlayamazsınız. Bundan ilave hamileliğin ilk haftasında daha kilo da almazsınız ( en azından hamilelik kilosu), ama belki memede az şişlik ola bilir ki, bu da daha hamilelik belirtisi demek değildir.

Vücudunuz kendi kendini yeni hazırlamaya başlar. Yumurtlama dönemi esnasında cinsel ilişki olmuşsa durum kaçınılmaz bir hale gelmiş demektir. ancak hamile olduğunuzu bu haftadan yaklaşık 20 gün (3 hafta) sonra öğrenebilirsiniz.

Reklam Alanı

Bu yüzden adet tarihiniz geciktiğinde test yaparak hamile olduğunuzu öğrenirsiniz ve doktora gittiğiniz de o, sizin 4 haftalık hamile olduğunuzu söyler.

İlk haftada henüz belirtiler olmasa da şişkinlik, kramp ve ruh halinizin değişikliyi gibi belirtilerin olması normaldir.

Hamileliğin ilk haftasında çocuğun gelişimi: 15-20 folikül yumurtalık da olgunlaşmaya başlıyorlar. Bunlardan biri tam olgun olan bir yumurtada şekillenecek.
Çocuğun boyutu: hala bir çocuktan bahis edilemez bile.

Ne etmeniz gerekiyor: Folik asid içeren vitamin takviyeleri almaya başlayın. Çünkü siz hamileliğinizi öğrenmeden önce artık çocuğunuzun bir tarafı oluşmaya başlar.

sonraki hafta

Hamileliğin ilk Haftası Video;

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

8 Yorum YapıldıYorum Yap

 1. sevane dedi ki:

  Menim ushagim olmur nede edirem olmur mualiceden artig bezirem???

 2. aywe dedi ki:

  salam herkese men bir hefde vaxdmdan kecib hamile ola bilerem limonla yoxladm hamile oldugu gordum ama inanmadm ne ede bilerem men 3ildi aileliyem ovladm yoxdu

 3. İsim yazınız dedi ki:

  Ben doktora gittim doktorda kan testinin sonucunda 1 hafta 10 günlük hamile olduğumu öğrendim peki şuan kesin hamileyim diyebilirmiyim ?

 4. İsim yazınız dedi ki:

  AYLIN aybawinin olmagina hele 15gun var ama men bulanti hiss edirem muxtelif deyiwiklikler men hamileyem sizce testde inanmiram hele gostere

 5. gübahar dedi ki:

  slm bende kan tesit böyele çıktı B-HCG 68.88 ÇIKTI BEN HAMİLEYİM MİYİM BANA CEVAP YAZARMISINIZ

 6. zulya dedi ki:

  sabah menustrasiya vaxtimdi hele test elememisem cox heyacanliyam

 7. gökçe dedi ki:

  midem bulanıyor hamileyim

 8. aylin dedi ki:

  sanırım hamileyimmmmmmmmm

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: