AnasayfaHafta Hafta Hamilelik

Hamileliğin (Gebeliğin) 23. Haftası

anasayfa
anasayfa
anasayfa

Düzensiz sindirim

Hamileliğin bu aşamasında, bazı kadınlarda rahim kasılmaları olabilir. Düzensiz ve ağrısız olan bu kontrasyonlar olacak doğuma rahmin hazırlanması göstergesidir. Çoğu durumda, kadınlar bunu hissetmiyorlar.

Sindirim sistemi onu ezen ağırlığın sonucu olarak zarar görmeye başlar: burada mide yanması, hazımsızlık ve bağırsak tembelliğinin de ortaya çıkmasını göreceksiniz. Bu durumda, kabul ettiğiniz gıdaları azaltın, gün boyunca tükettiğiniz yemekleri bölmeye çalışın.

Yemeklerden sonra yürüyüşe çıkmak bu sorunun üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Bağırsak sorunları ve mide ekşimesi hamileliğin bu noktasında oldukça yaygındır ve muhtemelen doğuma kadar sizi takip edecek.

Çocuğun gelişimi: çocuk kendi etrafında dönüyor, tekmeler atıyor ve onun hareket duygusu da artık daha gelişmiştir. Bebeğinizin vücudu zaman geçtikçe giderek büyür ve tombullaşır ve böylece o, daha fazla yeni doğan bir bebeğe benzemeye başlıyor. Onun pankreas bezi gelişir.

Bebeğin Boyutu: 26.5 cm, 370 gr.

Ne yapmanız gerekiyor: çocuklar çok pahalılar pahalı. Bebek için bir bütçe oluşturmak için eşiniz ile birlikte çalışın. Dikkate alınacak malzemeler arasında çocuk bezi, mendil, emzirme için malzemeler (ve birkaç ay için bebek maması), giyim, sağlık ve oyuncaklar vardır.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 23. Haftası Video;

Konunun devamı olarak
Hamileliğin (Gebeliğin) 10. Haftası
makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Yorum Yaz


Hamilelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik toplam 280 gün, yani 40 haftadır.

Çok Okunanlar..

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ:
Çikolata ile mutluluğu tüm sevdiklerinize göndermek artık çok kolay! Yapmanız gereken Chicolatte'nin bir çok çikolata çeşidi barındığı sitesini ziyaret etmeniz. Bebek çikolatası dahi gönderebilirsiniz! Çikolata gönder dedikten sonra tüm yapılmasını gerekeni Chicolatte'ye bırakmanız! En leziz lezzetler en hızlı şekilde sevdiklerinizin kapısında.
DMCA.com    
Kapat