AnasayfaHafta Hafta Hamilelik

Hamileliğin (Gebeliğin) 24. Haftası

anasayfa
anasayfa
anasayfa

Şifre: rahatınıza bakın, dinlenin!

Siz hamileliğin bu aşamasında kendinizi daha ağır hissetmeye başlarsınız: belki de 6 kg daha kilo almışsınızdır. Plasentayı besleyen sıvı ve amniyotik sıvının hacminin artması nedeniyle karın şişmeye başlar.

Sonuç:  sırt ağrısınız var, kendinizi çok yorgun hissediyorsunuz, ayaklarınızda şişlik vardır ve tüm gününüzü (bazen geceleri de gece) banyoda geçiriyorsunuz… Dinlenmeye çalışın, bacaklarınızı kaldırarak dura biliyorsanız bu şekilde uzanarak fiziksel taraftan da dinlenmenize bakın.

Çocuğun gelişimi: çocuğun damak tadı gelişmeye devam eder! Akciğer alveolleri ve kan akışı arasındaki bariyeri inceliyor; bu bebeğin doğumdan sonra nefes almasını sağlayacaktır.

Bebeğiniz kas dokusu ve yağ dokusundaki artış nedeniyle kilo almaya devam eder.Bebeklerde akciğer gelişimi de bu haftalarda hızlanır ve bu nedenle bu haftalarda doğan bebeklerde düşük de olsa yaşama şansı vardır.

Bebeğin boyutu: 27.8 cm, 430 g.
Ne yapmanız gerekiyor: hala enerjiye sahip olduğunuzdan ve hala rahat dolaşa bildiğinizden, bebeğin odası için projeler üzerinde çalışmaya başlamanız tavsiye olunur.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 24. Haftası Video;

Konunun devamı olarak
Hamileliğin (Gebeliğin) 4. Haftası
makalemizi okumanızı öneriyoruz.

Yorum Yaz


4 Yorum YapıldıYorum Yap

 1. İsim yazınız diyor ki:

  selam doktur ben 24 haftalik hamileyim benim karnim cok kucuk benim ilk gebelikimde karnim bu haftada cok boyuk idi amma nedense bu gebelikimde qarmin kucuk bunun cocuma bir zarari ola bilirmi

 2. fatma taniş diyor ki:

  benim oglumun hareketleride azaldı şu aralar

 3. emine esra diyor ki:

  bizimkininde kıpırdamaları seyrekleşti bazen çoğalıyor tabi

 4. merve çalışkan diyor ki:

  kızımın hareketleri azaldı sankii

Hamilelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik toplam 280 gün, yani 40 haftadır.

Çok Okunanlar..

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ:
Çikolata ile mutluluğu tüm sevdiklerinize göndermek artık çok kolay! Yapmanız gereken Chicolatte'nin bir çok çikolata çeşidi barındığı sitesini ziyaret etmeniz. Bebek çikolatası dahi gönderebilirsiniz! Çikolata gönder dedikten sonra tüm yapılmasını gerekeni Chicolatte'ye bırakmanız! En leziz lezzetler en hızlı şekilde sevdiklerinizin kapısında.
DMCA.com    
Kapat