rus takvimi

Anasayfa › Bebek Beslenmesi Emzirme ve Anne Sütü ›

Bebek nasıl emzirilir anlatımı ve öneriler

Herkes tarafından basit bir şeymiş gibi görünse de gerçekten o kadar hafife alınacak bir konu değildir. Birçok kişinin bildiği yöntemler gerçekten yanlış ve tehlikelidir.

Emzirme yapılırken bir çok annenin yapmadığı meme masajı yapılmadığında anneye emzirmek acı verebilir, bebeğe süt gitmeyebilir ve bebek huysuzlanabilir ayrıca da sütten kesilmeye kadar da yol açabilir. Doğru bir şekilde emzirme yaptığınız takdir de hiçbir zaman ağrı duymayacaksınızdır.

Emzirme yaparken bebeğinizin göğsünüze doğru bir şekilde yerleşmesini ve ağzını güzelce yerleştiriniz. Bebeğiniz sütü emmeye başladığında elinizle başından güzel bir şekilde destekleyiniz. Bebeğiniz doyduğu zaman zaten siz anlayacak ve bırakacaksınız.

Emzirmeden önce meme masajı yaparak hem emzirmeyi kolaylaştırabilir emde daha sağlıklı bir şekilde emzirme yapabilirsiniz. Bu masajı ellerinizle memenizi alttan ve üstten iyi bir şekilde kavradıktan sonra göğüs kafesinize en yakın yerden başlayarak ellerinizi meme uçlarına doğru yavaş yavaş baskı uygulayarak geliniz. Daha sonrada memenizi hafif bir şekilde aşağı yukarı doğru bir iki defa hareket ettirmeniz sizin göğüs sağlınız açısından çok iyi olacaktır.

Reklam Alanı

Emzirmenin sakıncalı olabileceği durumlar çok az olurken bu durumlarda bulaşıcı virüs ve rahatsızlıklar gelir. Bunlar AIDS, hepatit b , verem virüsü gibi hastalıklarla az sayıda kısıtlıdır. Çoğu zaman soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda bile bebek emzirilmesi önerilmekte ve bu em anne sağlığı hem de bebek sağlığı açısından çok önemlidir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: