user
Göğüs Çatlakları Tedavisi

Sıradaki içerik:

Göğüs Çatlakları Tedavisi

e
sv

Bebek nasıl emzirilir anlatımı ve öneriler

513 okunma — 22 Mart 2013 04:06
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Herkes tarafından basit bir şeymiş gibi görünse de gerçekten o kadar hafife alınacak bir konu değildir. Birçok kişinin bildiği yöntemler gerçekten yanlış ve tehlikelidir.

Emzirme yapılırken bir çok annenin yapmadığı meme masajı yapılmadığında anneye emzirmek acı verebilir, bebeğe süt gitmeyebilir ve bebek huysuzlanabilir ayrıca da sütten kesilmeye kadar da yol açabilir. Doğru bir şekilde emzirme yaptığınız takdir de hiçbir zaman ağrı duymayacaksınızdır.

Emzirme yaparken bebeğinizin göğsünüze doğru bir şekilde yerleşmesini ve ağzını güzelce yerleştiriniz. Bebeğiniz sütü emmeye başladığında elinizle başından güzel bir şekilde destekleyiniz. Bebeğiniz doyduğu zaman zaten siz anlayacak ve bırakacaksınız.

Emzirmeden önce meme masajı yaparak hem emzirmeyi kolaylaştırabilir emde daha sağlıklı bir şekilde emzirme yapabilirsiniz. Bu masajı ellerinizle memenizi alttan ve üstten iyi bir şekilde kavradıktan sonra göğüs kafesinize en yakın yerden başlayarak ellerinizi meme uçlarına doğru yavaş yavaş baskı uygulayarak geliniz. Daha sonrada memenizi hafif bir şekilde aşağı yukarı doğru bir iki defa hareket ettirmeniz sizin göğüs sağlınız açısından çok iyi olacaktır.

Emzirmenin sakıncalı olabileceği durumlar çok az olurken bu durumlarda bulaşıcı virüs ve rahatsızlıklar gelir. Bunlar AIDS, hepatit b , verem virüsü gibi hastalıklarla az sayıda kısıtlıdır. Çoğu zaman soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklarda bile bebek emzirilmesi önerilmekte ve bu em anne sağlığı hem de bebek sağlığı açısından çok önemlidir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.