rus takvimi

Anasayfa › Hafta Hafta Hamilelik ›

Hamileliğin (Gebeliğin) 34. Haftası

Herhangi bir ağır işten kaçının!
Şimdi zamanın hiç geçmediğini fark edeceksiniz (1 hafta oldu doğum iznine çıkalı) ve hamileliğin başındaki rahatsızlıkların geri döndüğünü fark edeceksiniz.

Bebeğiniz büyüdükçe ve yavaşça aşağı inmeye başladığından mesanenize baskı yapar. Aynı zamanda gastroözofageal reflü (Halk arasında reflü veya mide reflüsü olarak da bilinen Gastro Özofageal Reflü hastalığı, mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasıdır) de yeniden kendini gösteriyor! Tüm bunlar yetmezmiş gibi, şimdi ağır ve ağrılı göğüsler de var…

Gün boyunca hafif yemekler yiyin, sık sık bir yanınız üzerinde uzanın ve ihtiyaç duyuyorsanız geceleri yatarken bir sutyen giyinin. Çünkü doğumun yaklaşmasıyla ilgili kolostrum kaybı da yaşaya bilirsiniz. Şu andan itibaren, her türlü ağır işten kaçınmalısınız.

Çocuğun gelişimi: plasenta bu hafta olgunluğa ulaşır ve şimdi yaşlanmaya başlayacaktır. Bebeğin emme refleksi olgunlaşıyor ve eğer erken doğum olursa bu kabiliyeti onun beslenmesinde yardımcı olacaktır. Bebeğin bağışıklık sistemi de enfeksiyonlar ile mücadele edebilmesi için gelişir. Bebeğiniz cisimleri sıkıca tutabilecek hale gelmiştir.

Bebeğin Boyutu: 42.4 cm, 1.7 kg

Ne yapmanız gerekiyor: hastaneye yanınızda aparmak istediğiniz şeylerin listesini yapın ve gerekecek ve henüz almadığınız tüm malzemeleri alın.

sonraki hafta

Hamileliğin (Gebeliğin) 34. Haftası Video;

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

2 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. funda dedi ki:

    ben de rahatsızlık nedeniyle geceleri uyuyamıyorun karın agrısı bel agrısı sancılarım var ya ben 1 ay 7gün var doguma sence normalmidir yoksa erken olabilirmi

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: