rus takvimi

Anasayfa › Hamilelikte Kontroller - Testler Planlama ›

Adetime 2 3 4 5 6 7 gün var, göğüslerim şişti belim ağrıyor

Adet öncesi gebelik belirtilerini görmek mümkün olmadığı gibi her belirti beklenen ya da beklenmeyen gebeliğin habercisi olmayabilir. Adetime 3, 4, 7 gün var ve göğüslerim şişti, hamile miyimdir diyorsanız aşağıda yer alan bilgiler sizin için faydalı olabilir.

Gebelik belirtileri adet öncesi görülür mü?

Bu konuda kesin olarak yapılan yorumlarda adet öncesinde gebelik belirtilerinin görülmesinin oldukça zayıf bir ihtimal olduğu vurgulanmaktadır. Kişinin psikolojik olarak buna yatkın olması, gebe olmaktan korkması ya da gebeliği bekliyor olması adetin gecikmesine neden olabilir.

Adet öncesi ya da gebeliğin önceden anlaşılabilmesi için, adet kanamasının en az 1-2 hafta gecikmiş olması gerekmektedir. Bu gibi gecikme durumlarında gebeliğin 5-6 haftalık yada 1.5 aylık olduğu söylenmektedir.

Adet öncesi ya da adet gecikmesi nedeniyle görülen gebelik belirtileri ise şu şekilde sıralanmaktadır.

Adet öncesinde gebeliğin belirtileri net olarak ortaya çıkmamaktadır. Bu dönem gebeliğin ilk oluşum aşamasını oluşturmakta ve gebeliğin bir iki hafta gecikmesi ile hormonal değişimler kendini göstermektedir.

Adet gecikmesi, hamileliğin en önemli belirtilerinden biri olarak bilinmektedir. Ancak her adet gecikmesi gebelik olarak algılanmamalıdır. Yorgunluk, beslenme de düzensizlik, kokulara karşı hassasiyet, bulantı ve kusma, göğüslerde büyüme ve şişme, sık idrara çıkma isteği gebeliğin diğer belirtileri olarak görülmektedir.

Adetime 3, 4, 7 gün var ve göğüslerim şişti, hamile olabilir miyim?

Bu durum yukarıda açıkladığımız adet öncesi gebelik belirtileri görülebilir mi kısmını ilgilendiren bir sorundur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi net olarak adet öncesinde gebelik belirtilerinin görülmesi mümkün değildir. Özellikle adet kanamasına bir hafta gibi bir süre olmasına rağmen göğüslerin şişmesi, adet gecikmediği sürece gebeliğin bir belirtisi olarak görülmemektedir.

Adet öncesi yaşanan hormonal değişimler, sinirlilik hali göğüslerin şişmesine neden olabilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

3 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. esra dedi ki:

    Benimde belim agriyor midem bulaniyor acaba hamileyim

  2. İsim yazınız dedi ki:

    Benim son aşaği yukari 3 senedir adet duzensizlik var bu seferde adetimin galmesine 1 hafta var ama goslerim şişdi hafif mide bulantim halsizlik usume var lutfen bana neyin belirtisi oldunu soylermisniz😊teşekkürler

  3. mavii dedi ki:

    ben şuan 3 aylık hamileyim ve 3 buçuk aydır belim çook şiddetli ağrıyor göğüslerim ilk aydan büyüdüler bel ağrısından nasıl kurtulacamı bilmiyorum

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: