user
Bebeğime Hazır Yoğurt Yedirebilir miyim?

Sıradaki içerik:

Bebeğime Hazır Yoğurt Yedirebilir miyim?

e
sv

Doğum Çantasında Neler Olmalı?

819 okunma — 16 Kasım 2018 11:33
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Doğum Çantasında Neler Olmalı

Doğum Çantasında Neler Olmalı ?

Hamilelik her kadın için farklı bir süreci beraberinde getirir. Bazı gebeler vardır ki 9 ayın nasıl geçtiğini bile anlamazken bazı gebeliklerde de 9 ay mide bulantısı çekenler vardır. Ancak her ne kadar sorun ve problemlerle karşı karşıya da olsa bir anne bebeği sağlıklı olduğu sürece bunların hiç birini kendisine sorun etmez.

Her kadın bebeğine kavuşacağı günün hayalini kurar. Gebelik öyle kutsal bir durumdur ki bu zamana kadar yaşamış olduğunuz tüm duyguları ve tatları şöyle elinizin tersiyle geri iteklediğinizi de anlarsınız. Kısacası her şeyin yolunda gitmesi için hiçbir şeyi kendinize sorun etmezsiniz.

Bir anne gebelik haberini aldığı andan itibaren de hazırlık süreci içerisine girmeye başlar. Sürekli bebeğine bir şeyler alır ya da örer. Hatta bazen kendisini öyle kaptırır ki gerekli ya da gereksiz olduğunu düşünmez bile.

İlk aylarda alınanlar cinsiyetin bilinmemesi nedeniyle unisex olur ancak sonlara doğru gelindiğinde de artık her şey bebeğin ihtiyacına yönelik hazır olmuştur bile.  Yapılan tüm hazırlıklar bir anlamda bebeğin erken gelmesi ihtimaline karşın tedbir içindir ve hiçbir şeyinde unutulmaması için bu önemlidir.

Doğum çantası için uzun günler boyunca uğraşılır ancak genelde içindeki çok şey de kullanılmadan doğum sonrasında eve geri gelir. Çünkü artık hastaneler doğum sonrasında bir annenin neye ihtiyacı olabilecekse hepsini veriyor. Ancak genelde bizim annelerimiz pinpirikli olduklarından dolayı da bu eksik olmasın şu kalmasın diyerek doğum çantasını kaldırılamayacak bir hale getirebiliyorlar. Ama yine de doğum çantasında neler olmalı göz atmak isterseniz listeyi şu şekilde belirtebiliriz.

Doğum Çantasında Olması Gerekenler

Bebek Bezi. Günde Ortalama 8-12 Bez Değiştirilir.

5 Takım Alt-Üst Rahat Kıyafetler,

Penye Battaniye,

Yün Battaniye,

Ağız Silme Bezleri,

Çorap,

Zıbın,

Biberon,

Emzik,

Pişik Kremi,

Başlık,

Eldiven,

Mevsime Uygun Hırka-Yelek

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.