rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik ›

Doğum Sonrası Egzersizleri

Doğum sonrası hangi egzersizlerin yapılmasını gerektiği hakkındaki soruların en iyi cevabı annenin ne istediğidir. Çünkü istediğimiz kadar en iyi egzersiz türü budur desek dahi, eğer anne başka bir egzersiz türünü istiyor ve gönlü onda ise her zaman, bunu yapması gerekir ve kararından caydırmak yerine istediği egzersiz hakkında yardımcı olunmalıdır.

Bu yüzden hamilelikte yapmayı istediği bir egzersiz türünün yetkili eğitmeni ile beraber, doktoruna da danışmak kaydıyla, her türlü egzersizi yapmakta serbesttirler. Fakat bu egzersizlerdeki tehlikeler de göz ardı edilmemelidir. Yeni doğum yapmış olan anneler ata binmek gibi düşme riski olan egzersiz ve sporlardan uzak durmayı tercih etmelidirler.

Genellikle en güzel egzersiz türü herkesin rahatlıkça yapabileceği ve yapılma ortamları bakımından en geniş yelpazeye sahip olan yürüyüşlerdir. İkincisi ise annenin psikolojisini biraz daha rahatlatmak açısından yoga ve pilatestir. Eğer sudan herhangi bir bakteri kapması mümkün değilse yüzme de vücudun birçok bölgesini çalıştırdığı için yapılması tavsiye edilen sporlardandır.

Genellikle doğum yapan annelerin takıntılı oldukları konu aldığı kilolar ve özellikle bu kiloların toplandığı göbek bölgeleridir. Herkes tarafından bu göbek bölgesinde oluşan yağları eritmek için mekik çekmesi tavsiye edilir. Ama aslında hamileliğin hemen ardından bel ve karın bölgesini bu kadar zorlamak yerine uzun ve tempolu yürüyüşler yapmak hem daha sağlıklı hem de yeni anne olmuş biri için daha faydalıdır.

Reklam Alanı

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte En Çok Yaşanan Sorunlar başlıklı makalemizde gebelikteki sorunlar, hamilelikte en çok yaşanan sorunlar ve hamilelikte sorunlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: