user
Doğum Kontrol Haplarını Kimler Kullanamaz?

Sıradaki içerik:

Doğum Kontrol Haplarını Kimler Kullanamaz?

e
sv

Doğum Sonrası Egzersizleri

130 okunma — 03 Ocak 2020 00:22
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Doğum sonrası hangi egzersizlerin yapılmasını gerektiği hakkındaki soruların en iyi cevabı annenin ne istediğidir. Çünkü istediğimiz kadar en iyi egzersiz türü budur desek dahi, eğer anne başka bir egzersiz türünü istiyor ve gönlü onda ise her zaman, bunu yapması gerekir ve kararından caydırmak yerine istediği egzersiz hakkında yardımcı olunmalıdır.

Bu yüzden hamilelikte yapmayı istediği bir egzersiz türünün yetkili eğitmeni ile beraber, doktoruna da danışmak kaydıyla, her türlü egzersizi yapmakta serbesttirler. Fakat bu egzersizlerdeki tehlikeler de göz ardı edilmemelidir. Yeni doğum yapmış olan anneler ata binmek gibi düşme riski olan egzersiz ve sporlardan uzak durmayı tercih etmelidirler.

Genellikle en güzel egzersiz türü herkesin rahatlıkça yapabileceği ve yapılma ortamları bakımından en geniş yelpazeye sahip olan yürüyüşlerdir. İkincisi ise annenin psikolojisini biraz daha rahatlatmak açısından yoga ve pilatestir. Eğer sudan herhangi bir bakteri kapması mümkün değilse yüzme de vücudun birçok bölgesini çalıştırdığı için yapılması tavsiye edilen sporlardandır.

Genellikle doğum yapan annelerin takıntılı oldukları konu aldığı kilolar ve özellikle bu kiloların toplandığı göbek bölgeleridir. Herkes tarafından bu göbek bölgesinde oluşan yağları eritmek için mekik çekmesi tavsiye edilir. Ama aslında hamileliğin hemen ardından bel ve karın bölgesini bu kadar zorlamak yerine uzun ve tempolu yürüyüşler yapmak hem daha sağlıklı hem de yeni anne olmuş biri için daha faydalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.