user
Hamileliğin (Gebeliğin) 12. Haftası

Sıradaki içerik:

Hamileliğin (Gebeliğin) 12. Haftası

e
sv

Gebelikte kabızlık sorunu tedavisi ve öneriler

662 okunma — 28 Nisan 2013 20:13
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

http://www.hamilelikte.com

Gebelik esnasında bağırsak hareketlerinde azalma olabildiği bilimsel bir gerçekliktir. Gebelikte özellikle ilk 3 aylık dönemde sıkça görülen kabızlık sorunu özellikle hamile bayanlarda daha fazla şişlik şişkinlik gibi olumsuz yan etkiler ortaya çıkarmakta ve rahatsızlık verici bir hal vermektedir.

Kabızlık hamilelikte en sık görülen şikayetlerden biri olmasından dolayı bu konuda uzman doktorlar hamile bayanlara kabızlık esnasında kullanabilecekleri akışkan şurup şeklinde bir ilaç tavsiye etmektedirler.

Bu ilacın bebeğe herhangi bir zarar verici etkisi bulunmamakla birlikte bağırsak hareketlerini düzenleyici ve kabızlığı giderici etkisi ile kişiler hamilelikleri boyunca kabızlık problemi yaşadıkları her zamanda bu ilaçtan kullanabilirler.

Özellikle her hamilede % 80 görülen bir durum olan kabızlık rahatsızlık verici olmasından dolayı kişilerin yaşam kalitesini de oldukça düşüren bir durumdur. Bu durumda doktorunuzla irtibata geçerek doktorunuzun önereceği bir ilacı kullanarak bu probleminizden kurtulabilirsiniz.

Kesinlikle yapmamanız gereken durumlar özellikle bilmediğiniz bitki çaylarını denemek. Bilmediğiniz bitki çayları hamileliklerde düşlüklere neden olabileceğinden bu gibi durumlarda kendi başınıza bir iş yapmadan kesinlikle doktorunuza danışarak doktor kontrolünde hamilelik sürecini geçirmeniz bebek açısından oldukça faydalı ve sağlıklı olacaktır.

Hamilelik dikkatli olunması gereken bir dönem olduğundan dolayı gebelikte kabızlık durumuna karşı neler yapılmalı öncelikle doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

avatar
avatar