user
Hamilelik Döneminde de Düzenli İlişkiye Girebilirsiniz

Sıradaki içerik:

Hamilelik Döneminde de Düzenli İlişkiye Girebilirsiniz

e
sv

Gebelikte vajinit ve mantar enfeksiyonu belirtileri zararları

539 okunma — 28 Aralık 2013 10:13
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hamilelik dönemi ile birlikte bir takım sorunlar ile karşılaşmanız son derece doğal olmaktadır. Dolayısı ile biz de bu yazımızda yaşamanız muhtemel sorunlardan biri olan mantar enfeksiyonu ile ilgili siz değerli okurlarımıza bilgi vermek istiyoruz.

Gebelik döneminde bu rahatsızlık özellikle ikinci ve üçüncü aylarda görülmektedir. Bu rahatsızlığın negatif ya da olumsuz olarak sizin gebeliğinizi etkileyecek bir durumu söz konusu değildir.

Ancak geçici verdiği rahatsızlık sizi pek hoşnut bırakacak türden de değildir. Mantar enfeksiyonu vajinanın ph’sı ile ilgili bir durumdur. Değişen ph değerli ile mantar hücreleri hızla çoğalır ve bu da enfesiyona yol açan bir hastalığın tetiklenmesine sebep olmaktadır.  Peki, hamilelikte vajinit diye de adlandırdığımız bu rahatsızlığı nasıl anlayabilirsiniz?

Şimdi de siz değerli okurlarımıza bu konuda bilgi vermeye çalışalım.

Eğer mantar rahatsızlığına yakalanmışsanız vajina bölgenizde beyaz ince bir akıntı ile karşılaşmanız mümkündür. Aynı zamanda vajina etrafında kızarıklık aşırı kaşıntı ve tuvalet ya da ilişki sırasında yanma gibi huzursuzluk veren durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Normal doğum planı yapan kişilerde bu rahatsızlık eğer devam ediyorsa enfeksiyon riski olduğu için bu metot fazla bir şekilde tercih edilmemektedir. Peki, mantar enfeksiyonu tedavisi nasıl olmalıdır? Şimdi de bu konu ile ilgili gerekli bilgileri sizlere aktarmaya çalışalım.

Bu rahatsızlığın tedavisi ve kontrol altında tutulması kesinlikle uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Bu konuda kullanabileceğiniz haplar kremler ve diğer ilaçlar mevcuttur.

Enfeksiyonun geçmesi yaklaşış 14 günü bulabilir. Ancak bahsettiğimiz gibi yukarıdaki belirtilerden birini yaşıyorsanız hemen bu enfeksiyondan kurtulmak için uzman bir hekime muayene olmanız gerekmektedir. İleri safhaları ile karşılaşmak istemiyorsanız bu konuda tedbirinizi almanız kendi adınıza atacağınız en doğru hamle olacaktır.

Aynı zamanda hamilelik döneminde yaşamak istediğiniz cinsel yaşamın daha sağlıklı ve keyifli geçmesi için de bu enfeksiyondan kurtulmanızın son derece yararlı olacağını da belirtmek isteriz. Daha detaylı ve geniş bir bilgi sahibi olmak için internet üzerinden online platform ve arama motorları seçeneğini kullanarak istifade edebileceğinizi de belirtmek isteriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.