rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik Planlama Soru Cevap ›

Hamilelik Nasıl Gerçekleşir?

Günümüzde evlilik en kutsal müessese olarak bilinir. İki insan birbirlerini severler ve evlenirler. Her evli çift gibi çocukları olsun isterler. Ancak hamileliğin nasıl gerçekleştiğine dair pekte bir fikirleri yoktur. Bizde sizlere Hamilelikte.com ekibi olarak bu konu hakkında daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Hamilelik Nasıl Gerçekleşir?

Bayanlarda yumurta hücresinin ömrü, salgı olayı gerçekleştirildikten sonra 12 ile 24 saat arasında değişiklik göstermektedir. Sperm ise genital bölge sistemleri içerisinde 4 ile 7 gün aralığında yaşayabilmektedirler. Bu nedenle bayanların yumurtalıkları orta kısma geldiği zaman sperm hücrelerinin hazır bekliyor durumda olmaları gerekmektedir. Yumurta hücrelerinin bu süreç içerisinde sperm hücreleri ile karşılaşmış olmaları gerekmektedir. Bilindiği gibi sperm hücreleri daha uzun yaşayabilmektedirler.

Yumurtalar ile sperm hücrelerinin karşılaşarak birleşmesi ile hamilelik gerçekleşir. Sperm hücreleri, yumurtaların içerisine geçerek yumurtalar içerisinde birçok şekilde işlev görmektedir. Bununla birlikte anne rahmine çocuk düşecek ve hamilelik olayı gerçekleşecektir. Bir not daha düşmemiz gerekirse sperm hücrelerinin sadece %2’si yumurtaları bulabilir. Hamilelik nasıl gerçekleşir sorusuna diğer bir açıdan yanıt vermekte mümkündür.

Cinsel ilişki esnasında erkek spermi, bayanın genital bölgesine temas ettikten sonraki dönemde hamilelik gerçekleşebilmektedir. Hamileliğin gerçekleşmesi olayı kısa ve öz şekilde böyle özetlenebilmektedir. Hamilelik sürecinde tabii ki annenin hem kendine hem de rahmindeki çocuğuna çok iyi bakması gerekmektedir. Aksi takdirde hamilelik ile ilgili önüne geçilemeyecek bir çok sorunla karşılaşılabilir.

Reklam Alanı

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Cinsel Açıdan Korkular başlıklı makalemizde gebelikte cinsellik, hamilelikte cinsel açıdan korkular ve hamilelikte cinsellik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.

film izle

SOSYAL AĞLARDA BİZ: