user
Anne Karnındaki Bebeğin Adım Adım Gelişimi

Sıradaki içerik:

Anne Karnındaki Bebeğin Adım Adım Gelişimi

e
sv

Gebelikte akupunktur tedavisi ve bulantının çaresi

584 okunma — 09 Mayıs 2013 11:28
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

http://www.hamilelikte.com

Akupunkturla Hafif Destek

Geleneksel Çin tıbbının eski kollarından akupunktur ve akupresur, uzun zaman­dan beri Batı dünyasında da başarıyla kullanılıyor. Akupunkturda sinirsel yol­dan organlara iyileştirici uyan iletmek amacıyla derinin belirli noktalarına iğne batırılırken, akupresurda bu, başparmak, ortaparmak ya da işaret parmağıyla bastı­rılarak yapılıyor.

Bu yöntemin avantajı kendi kendinize uygulayabilmenizdir. Parmak basıncının yardımıyla tıkanmış enerji bağlantıları ve kesintiye uğramış enerji akımları yeniden dengesine kavuş­turulur. Bu nedenle, son zamanlarda gi­derek daha çok ebe ve doktor, bulantı ve baş ağrısı gibi tipik gebelik şikâyetlerini hafifletmek için akupresur uyguluyor.

Bileğin iç tarafındaki noktaya yapılan hafif vuruşlar, bulantıya iyi gelir.

Bulantıya karşı basınç
Sabahlan mideniz bulanıyorsa, sol elinizi yukarıya bakacak şekilde açın. Akupresur noktası el bitiminin hemen altında, nabız noktasının iki parmak üstünde, bileğin ortasındadır. Orada hafif bir çukurluk hissedeceksiniz. Noktayı bulduktan son­ra, yarım dakika boyunca sağ orta par­mağınızın ucuyla hafif hafif vurun. Son­ra aynı şeyi sağ elinize yapın.

Bu uygulama sadece akut acil durum­larda yararlı olmakla kalmaz, aynı za­manda her sabah düzenli uygulandığın­da, önleyici etki de gösterir. Uygulamayı daha da kolaylaştırmak istiyorsanız, ecza­neden özel bir akupresur bileziği alabilir­siniz.

Bilezik bileğe takılınca, iç yüzün­deki küçük bir düğme ilgili noktaya de­vamlı baskı yapar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.