user
Folikül Nedir ve Folikül Kisti – Folikül iltihabı ve Çatlaması

Sıradaki içerik:

Folikül Nedir ve Folikül Kisti – Folikül iltihabı ve Çatlaması

e
sv

Hamilelikte (gebelikte) Kabus ve Rüyalar

453 okunma — 31 Temmuz 2013 13:44
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Rüya dolu geceler ve anılarıyla dolu sabahlar: Hamilelikte hiç de ender vakalardan sayılmaz. Gebe kadınlar çok yoğun rüya görür. Bunun nedeni o yeni, “öteki” durumlardır; gece işlenmek üzere bilinçaltına hayli “malzeme” sağlarlar.

Kâbus görünce ne yapmalı?
Rüyalarınız rahimdeki çocukla ilgili korku ve endişelerinizi, ama aynı zamanda sevincinizi de yansıtır. Korkulu rüyaları kesinlikle kötüye yormayın. Tam tersine: Bu rüyalar korkularınızı doğal yoldan gidermenize yardım eder.

Rüyanızı anımsamakla siz, kendi ruhsal yaşamınızı tamamen kişisel bir “gözle” görmüş oluyorsunuz. Belki de benliğinizin derinliklerinde, şimdiye kadar bilincine varamadığınız bir kaygı kımıldanmaya başlamıştır.

Gece rüyada gördüğünüzü tekrar gözden geçirdiğinizde, belki de kendinizi tamamen boşuna üzdüğünüzü anlayacaksınız.

Birçok kadın gördüğü rüyaları partneriyle konuşup paylaşmakta teselli bulur. Rüyalardaki sahneleri birlikte yorumlamak bir yandan ilişkiyi güçlendirir; çünkü erkek kadının sevinç, endişe ve korkularını aktif bir şekilde paylaşır. Böylelikle kendini işin içinde görür ve kadının hamilelik yaşamına daha istekle eşlik eder.

Öte yandan sizi anlayan ve içten bir sohbetle kimi korkularınızı yok edebilen birinin var olduğunu bilmek huzur vericidir. Bu da birçok yeni ve hoş rüyaya kaynak oluşturur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.