user
Bebeğin göbek kordonu bakımı nasıl yapılır ve göbek düşmesi

Sıradaki içerik:

Bebeğin göbek kordonu bakımı nasıl yapılır ve göbek düşmesi

e
sv

Hamilelikte Sigorta ve sigorta hakları

534 okunma — 03 Kasım 2013 17:19
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hamilelikte sigorta süresince anne baba adayların en çok uğradıkları yer şüphesiz ki hastaneler. İmkanları olanlar özel hastanelere, olmayanlar ise devlet hastanelerine giderek sorunlarına çözüm aramaya çalışıyor.

Bazı aileler ise sigorta yaptırarak muayene, tedavi ve doğum masraflarından kurtulmak istiyorlar. Bunun ile ilgili yaptığımız araştırma neticesinde bunun pek olası bir durum olmadığı kanısına vardır.

Sigorta şirketlerinin çoğu doğum giderlerinin ödenmesi için hamile kalmadan önce sağlık sigortası yaptırmış olmayı ve poliçe üzerinden 1 yıl geçmesi, yani 2. poliçe yılı ve sonrasında doğrum yapmış olma şartı arıyor.

Sigorta yaptırırken çeşitli teminat limitleri oluyor, poliçede belirtilen oranlar dahilinde yapılan sağlık giderleri ilgili teminat limitlerinden düşüyor.

Kimi poliçelerde doktor muayeneleri, tedaviler için farklı teminat limitleri varken kimi poliçelerde ise daha genel içerikli teminat limitleri oluyor.

Aslında sigorta ile ilgili her türlü durum sigorta şirketlerine göre değişiklik gösteriyor. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için sigorta firmalarının poliçelerine göz atmalısınız.

Poliçeleri incelerken dikkat etmeniz gereken şeyler şunlardır:

-Teminat limiti

Teminat limiti sigortanın size ödeyeceği ücreti belirler, doğum giderlerinizi hesaplayıp ona göre teminat limiti sunan sigortaları tercih etmelisiniz.

Bazı limitsiz teminat bedeli sunan sigorta firmaları da mevcut fakat burada önemli bir nokta var. Doğum yapmayı planladığınız hastane ile sigorta firmanızın anlaşması yoksa ödeme alamıyorsunuz. O sebeple sigorta firmasını seçerken iyi bir araştırma yapmak ve hata yapmamak gerekiyor.

Eğer giderler belli ise yüksek teminat limitli sigortalar seçmenize gerek yok zira primleri pahalı olacaktır.

Sigorta ile ilgili en çok merak edilen şeylerden biri de bebekleri kapsayıp kapsamadığıdır. Yine poliçede ayrıntılarını bulabileceğiniz bu durum için sigortaların çoğunda işleyiş şu şekildedir.

Çocuk doğurduktan sonra 2 hafta süresinde oluşabilecek bebekle ilgili giderler sigorta şirketi tarafından ödenmez. Bunun sebep ise çocuğun doğuştan gelen hastalığı olması olasılığıdır. Sonrası için sigorta yapılabilir.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.