user
Gebelikten Sonra Çatlamalar Nasıl Geçer?

Sıradaki içerik:

Gebelikten Sonra Çatlamalar Nasıl Geçer?

e
sv

Hamileyken İçmeniz Gereken Çaylar

559 okunma — 30 Ocak 2019 12:35
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Hamilelik döneminde, bir bardak çay sabah rahatsızlığını azaltabilir, hatta çalışma süresini uzatabilirsiniz. Bununla birlikte, bir bardak çaydaki kafein miktarı, türe bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir, bu nedenle doktorunuzun hem etiketlerini hem de görüşünü kontrol etmek en iyisi olmaktadır. Hamileyken sağlığınız için içmeniz gereken çaylar bulunmaktadır.

Çok Fazla İçilmemeli

Birçok hamile kadın kafein, alkol, nikotin ve gereksiz ilaçlardan kaçınmalıdır, ancak bir bardak sıcak bitkisel çaydan daha iyi bir gıda bulunmamaktadır.Özellikle büyük miktarlarda çay içiyorsanız, bitki çayı tehlikeli olabilir.İçeriklerinin çoğu güvenlidir, ancak çoğu zararlı olmaktadır. Otlar ilaçtır ve belirli bir yere kadar etkili olabilirler. Ayrıca, çayda kullanılanlardan sadece bazı bitkiler hamile kadınlar üzerindeki etkileri bakımından incelenmiştir.

Güvenli Çaylar Tüketmelisiniz

Süpermarkette ve sağlık mağazalarında satılan hamile çayları bulunmaktadır. Üreticiler ürünü gelecekteki anneler için güvenli olarak tanıtırken, hiçbir klinik araştırma bu iddiaları desteklememektedir ve bileşenlerin güvenliği kontrol edilmemektedir. Hamile çayları genellikle yonca, rezene tohumu, limon otu, denizanası, ısırgan otu yaprağı, kır çiçeği ve çilek gibi içerikleri içerir. Hamilelik tüketimi için hepsi güvenli değildir. Örneğin, ısırgan otu yaprakları uyarıcıdır ve düşüklere neden olabilir. Rezene hamile ve emzirme döneminde bu çayların olası östrojen üretimi nedeniyle kullanılmamalıdır.

Hamilelikte Kullanacağınız Bitkisel Çaylar

Hamileliğinizde, zencefil, nane, kekik, yasemin ve meyvelerden elde edilen çayları (erken doğum eylemine bile sebep olabileceği düşünülen ahududu hariç) güvenle tüketebilirsiniz. Papatya, limon otu, anason, yerli, yayın balığı veya neptün, ebegümeci, ahududu, biberiye, adaçayı, saxafra, ısırgan otu, ananas gibi bitkisel çaylardan kaçınmalısınız.

Hamilelikte Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

Ayrıca, büyük miktarlardaki papatya yatıştırıcı özellikleriyle bilinmesine rağmen alerjik reaksiyonlara veya uykusuzluğa neden olabilmektedir. Küçük dozlar da ekinazya güvenlidir, ancak sürekli olarak bir haftadan daha uzun süre kullanmaktan kaçınmalısınız. Yeşil çayın vücuda birçok yararı vardır, ancak kafein içerir ve aslın da daha fazla miktar da siyah çay içerdiğinden, tüketilen miktarın günlük alım miktarın da sayılması gerekmektedir. Bitki çayı seviyorsanız bilinmeyen içerikli ürünlerden uzak durmalısınız. Bildiğiniz güvenilir marketleri tercih etmelisiniz. Sağlığınız açısından kaliteli ürünler faydalıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.