rus takvimi

Anasayfa › Hamilelikte Hastalıklar - Sorunlar ›

Kadınların hamilelik döneminde horlaması artar mı?

Hamilelikte horlama farklı nedenlerle artar. Bunlardan bir tanesi hostrojen ve kolestrol seviyesindeki yükselme ile birlikte bunun etkilerinin gelişmesi ve yükselmesidir.

Buna bağlı olarak hamilelikte burun tıkanıklığı sık karşılaşılan bir durumdur.

Aynı zamanda alınan kilolarında burun dil kökündeki gelişmeye ve boyundaki yumuşak dokunun artmasına bağlı olarak pasajları daraltıcı ve horlamaya etkisi vardır.

Yine rahim büyüdükçe diyaframa olan baskısı yüzünden solunumdaki yetmezlikte bir araya geldiğinde uyku açısından bazı hamileliklerde sıkıntı yaşanmasına neden oluyor.

Horlamanın başka bir sorunun işareti olup olmadığını anlamak için muaiyine yapmak ve hastanın şikayetlerini dinlemek gerekir.

Eğer kendisi net olarak burnunun tıkandığını fark ediyorsa sorunun nedeni hemen bulunabilir.

Fakat aşırı kilo alımı varsa hamilelik sırasında sadece burundan değil dil kökünden dolayı oradaki dokuların ve boyun dokularının da yumuşak dokuların artmasından dolayıda horlama görmek mümkündür.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: