rus takvimi

Anasayfa › Hamilelik ›

Rahat ve Mutlu Bir Hamilelik İçin Ne Yapmalı?

Hamilelik döneminde dikkat edilecek çok farklı mevzular mevcuttur. Bunun sebebi gebelik kadın için her bir şekilde son derece yeni ve değişik bir tecrübe olmasının yanında ayrıca annenin her bir fiilinde içindeki bebeği de düşünmesi zorunlu olan bir dönemdir.


Bu durumda gebe kadınların dikkat etmesi ile itina göstermesi lazım çeşitli durumlardan bahsedilmiştir, değinilen her bir konunun ayrıntılı makalelerini portalımızda bulacaksınız.

Gebelik sırasında en önce dikkat edilmesi gereken eden konu ilaç kullanımıdır. Bunun sebebi bahsettiğimiz sırada alınan ilaç artık sadece gebe kadını değil bebekleri de etkileyecektir.

Bu sebep ile hamilelik sırasında uzmana baş vurmadan ağrı kesiciler dahil hiç bir ilacı almamanız icap eder. Bunun yanında danışmanınızın tavsiye ettiği ilaçlara tamamı ile uymanız gerekmektedir.

Portalımızda eczanelerde bulunan ilaçların hamilelik döneminde alınmasının etkilerini ziyaretçilerimiz için araştırıp sayfalarımıza taşıdık.

Hamileliğinizi rahat geçirmek ve bebeğinizi hissederek aynı zamanda mutlu bir hamilelik yaşamak olmak sizin elinizde. Herhangi bir şüphe durumunda doktorunuza başvurabilirsiniz.

Yine de tekrar altını çizmek isteriz ki bu derlemelerimiz sadece done hedefli olup, sizin uymanız gerekli esas doneler doktor direktifleridir.

Hekim kontrol zamanlarına ve tahlil vakitlerine önem göstererek zamanında uygulamak gerekmektedir.

Hamilelik süresince her tahlilin spesifik süresi vardır, erteleyerek yaptırdığınızda çok geç olabilir.

Aerobik ve spor gebelikte kesinlikle uzmanınızın tavsiyeleri doğrultusunda zaman ayırılması icap eder.

Diş fırçalaması devamlı şekilde yapılmalıdır, aksi halde hamilelikte diş çürükleriniz artabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Meme Kanserine Çözüm Ameliyat Çeşitleri başlıklı makalemizde meme kanseri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: