user
Hamilelikte Bebeğin Karın Çevresinin Büyük Olması

Sıradaki içerik:

Hamilelikte Bebeğin Karın Çevresinin Büyük Olması

e
sv

tarlusal kullandım adet olmadım hamilemiyim

209 okunma — 29 Kasım 2023 18:46
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

                                                                  Tarlusal Kullandım Adet Olmadım Hamilemiyim

Tarlusal(norethisterone), adet düzensizlikleri, aşırı adet kanaması veya diğer jinekolojik durumların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tarlusal kullanımı adet kanamasını geciktirebilir veya düzenleyebilir.

Ancak, Tarlusal kullanımının adet geciktirme veya düzenleme dışında bir etkisi hamileliği önlemek veya gebeliği kesin olarak engellemek değildir. Dolayısıyla, Tarlusal kullanımı sırasında adet olmama durumu hamilelik belirtisi olabilir. Eğer Tarlusal kullanımı sonrasında adet döneminiz geciktiyse ve hamilelik şüphesi yaşıyorsanız, gebelik testi yapmanız önemlidir. Hamilelik testi, hamilelik hormonu olan hCG’yi (human chorionic gonadotropin) ölçerek hamileliği belirleyebilir. Bu testi evde yapabileceğiniz gibi bir sağlık kuruluşunda da yaptırabilirsiniz.

Tarlusal veya benzer ilaçları düzenli olarak kullanıyorsanız ve adet döneminizin gecikmesi gibi bir durumla karşılaşırsanız, gebelik riskini değerlendirmek ve kesin bir yanıt almak için bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir. Bu şekilde, durumunuz değerlendirilir ve gereken adımlar atılabilir.

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.