user
Hamileler ve emziren anneler oruç tutabilir mi

Sıradaki içerik:

Hamileler ve emziren anneler oruç tutabilir mi

e
sv

3 4 5 6 7 8 9 10 aylık bebekler için yoğurt tarifi

204 okunma — 22 Kasım 2013 09:07
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bildiğiniz gibi bebeklerinizin gelişiminde hazır yoğurtlardan kullanmak yerine evde yapılan günlük yoğurtlar ile besin öğesi oluşturmak son derece faydalı ve daha mantıklı bir durum olacaktır.

Ancak sosyal platformların birçoğunda karşılaştığımız bir konu alan yoğurt yapımı sorusu söz konusu. Biz bu yazımızda başta anneler olmak üzere tüm okurlarımıza evde bebeğiniz için yoğurt yapımı ile ilgili bir takım temel bilgileri vermek istiyoruz. Orta boy bir kavanoz ile yoğurt tarifi hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Bebekler için yoğurt yapımı konusunda ilk yapacağınız iç bir cezveye süt koymak ve kaynatmak olacaktır. Kaynamış olan sütü belirlediğiniz kavanoza boşaltın ve yaklaşık 41 dereceye kadar soğumasını bekleyin.  Soğuma işlemi bittikten sonra daha önceden ılınması için ayrı bir kaba koyduğunuz yoğurdu kavanozun içindeki süte atın ve karıştırın.

Daha sonraki işleminiz ise kavanozun kapağını kapatmak ve havlu bez gibi eşyalar ile kavanozu sarmak olacaktır. Bu işlem bittikten sonra yapmanız gereken şey yoğurdun mayalanmasını 6 – 7 saat beklemek olacaktır. Eğer bu işlemi akşamdan yaparsanız gece boyunca yoğurt mayalanma işlemi sonlanacaktır. Sizin yapmanız gereken ise sabah kalktığınızda geceden sarmış olduğunuz kavanozu buzdolabına koymak olacaktır.

Tabi yoğurt mayalarken dikkat etmeniz gereken bir takım önemli özelliklerde bulunmaktadır. Öncelikle olarak belirtmek isteriz ki bebekler için yoğurt yapımı konusunda kullanacağınız yoğurdun organik olmasına özen gösteriniz. Eğer mayalama işleminde organik yoğurt kullanırsanız mayaladığınız yoğurtta organik olacaktır. Mayalık yoğurdu süte katarken metal demir ya da çelik kaşık değil tahta kaşık kullanmanızın da negatif birçok etkiyi sizden uzaklaştıracağını bilmenizde yarar olacaktır. 

Bu detaylar ufak gibi görünse de bebeğinizin gelişimini direkt olarak etkileyecek faktörlerdir. Bebekler için yoğurt yapımı konusuna ve mayalama işlemi sırasında dikkat edip özen göstermeniz gereken olgulara bu yazımızda değinmeye çalıştık.

Sağlıklı bir besin öğesi için organik üretimleri tercih etmenizde oldukça yarar olacaktır. Bu sebeple bu konuda yeteri kadar hassas olmanızı altını çizerek bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Tüm okurlarımıza bebekleri ve aileleri ile birlikte sağlıklı günler dileriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.