rus takvimi

Anasayfa › Bebek Sağlığı ›

Ağrı Kesici İlaçlar Düşük Riski Yapıyor!

Uzmanlar anne adaylarını uyarıyor: Doğum süresince zorda kalmadıkça ağrı kesici kullanmayın!

Oysa anne adaylarının birçoğu gebelik dönemindeki ağrıları dindirmenin yolunu ağrı kesicilere başvurmakta buluyorlar. Bunun yanlışlığı bilimsel anlamda son derece sabit.

Anne adaylarının beslenmelerine ve diğer tüm yaşamsal alışkanlıklarına en çok dikkat etmeleri gerektiği dönemde basit bir ağrıda bile ağrı kesiciler kullanması korkunç sonuçlara yol açabiliyor.

Bu korkunç sonuçların başındaysa düşük riski geliyor.

Uzmanlar ağrı kesiciler konusunda anne adaylarını sık sık uyarırken en azından içerisinde naproksen maddesi bulunmayan ağrı kesicileri tercih edin yönünde açıklamalarda bulunuyorlar.

Binlerce hamile kadın üzerinde yapılan bilimsel araştırmalar gösteriyor ki özellikle gebeliğin ilk aylarındaki ağrı kesici kullanımı düşük riskini arttırıyor.

Bunun için belli dozda ve kesinlikle doktor kontrolünde ağrı kesici alınması şiddetle tavsiye ediliyor.

Ciddi düzeyde olmayan ağrılarından kısa vadede kurtulmayı tercih eden anne adaylarının bebeklerinin hayatını tehlikeye attıklarını akıldan çıkarmamaları gerekmektedir.

Bilinçli anne adaylarının doğum heyecanını gölgeleyecek her türlü sağlıksız davranıştan uzak durması ve kesinlikle doktor önerisi iel ilaç kullanması önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yeni Doğan Bebeğe Banyo Yaptırmak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: