rus takvimi

Anasayfa › Kadın Hastalıkları ›

Adet Kanamam Çok Fazla Geliyor

Normalden fazla oluşan adet kanamaları kadının durumuna göre farklı şekillerde değerlendirilir. Eğer kadın hamile ise normalden aşırı kanama olması bebeğin düşebilme riskinin olduğuna işarettir.

Bazı kadınlar da ise genetik olarak normalden fazla kanama oluşur. Aslında bu durum, sınır aşılmadıkça tehlikeli bir durum olarak görülmez. Ancak kanama uzun süre durmuyorsa bu durum kanser olmayan bir tümörden veya endometriosis hastalığı gibi hastalıklardan kaynaklanabilir.

Normalden fazla adet kanaması şikayeti jinekologlar tarafından oldukça ciddi bir durum olarak değerlendirilir. Bir çok test yapılabilir. Ancak hamileler için testler zaman zaman riskli olabilir.

Testlerin sonucunda çoğu kadında endometriosis hastalığı teşhis edilir.

Bu hastalık adet kanı içerisindeki maddelerin karın zarından geçerek organlara yapışması durumudur. Özellikle karın ağrısı ile kendini belli eder.

Kanama normalden şiddetli olmasa da normalden uzun sürer. Endometriosis hastalığı çoğunlukla kısırlığa yol açar. Bu nedenle tedavisi şarttır.

Yeni tedavi şekillerinde farklı ilaçlarla hastalık geçirilmeye çalışılır.

Çoğu hastada tedavi süreci başarılıdır ve hastalar yoğun ve uzun süreli adet kanamalarından kurtulurlar.

Bir önceki yazımız olan Adetin Normalden Kısa Sürmesinin Sebebi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

Gebelik Hesaplama

En son adetinizin başladığı tarihi giriniz.
Gün:
Ay:Yıl:
-

hafta ve günlük hamilesiniz

Tahmini doğum tarihiniz:


Hamilelik 280 gün, yani 40 haftadır.

Facebook

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
Bu sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Herhangi bir hastalığa tanı koymak veya tedavisini planlamak amacıyla kullanılamaz. Bunu; sizin için en doğru şekliyle, ancak sizi muayene eden doktorunuz yapabilir.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: