rus takvimi

Anasayfa › Hamilelikte Kontroller - Testler Planlama ›

Bakireyim hamile kalır mıyım, bakireyken hamile olabilirmiyim

Bir şehir efsanesi haline dönüşen birçok gazete ve internet sitesinde haberi yapılan bakireyken hamile kalma durumu özellikle genç çiftlerin korkulu rüyasıdır. Bu yazımızda bakireyim hamile kalırmıyım, sürtünme ile hamile kalınır mı gibi birçok soru hakkında cevaplar bulabilirsiniz.

Bakireyim, hamile kalır mıyım? 

Sürtünme nedeniyle ya da iç çamaşırı varken sevişme nedeniyle hamile kalınıp, kalınmadığı sıkça sorulan bir sorudur. Öncelikle sürtünme nedeniyle iç çamaşırı ya da kıyafetler varken hamile kalınması mümkün değildir. Fakat vajina üzerinde sürtünme ve boşalma hamilelik riskinin oluşmasına neden olabilir.

Sık sorulan bir diğer soru ise bakireyken hamile kalınıp, kalınmayacağıdır. Bakireyken hamile kalmak mümkündür. Kızlık zarı, vajina girişinin 2-3 cm içerisinde yer alan ortası boşluk olan bir yapıya sahiptir. Vajinanın iç kısmına boşalma olması durumunda gebe kalınması mümkündür. Bu nedenle bakireliğin, hamileliğe engel olmadığı anlaşılabilir.

Bakireyken hangi durumlarda hamile kalınmaktadır?

Adet dönemi öncesinde yumurtlama zamanında herhangi bir ilişki kurulmuş ise ve vajen çevresine sperm gelmiş ise hamile kalma ihtimaliniz vardır. Fakat adet dönemi içerisinde hamile kalınması oldukça düşük bir ihtimaldir.

Gebeliğin, penisin vajinaya girmesi değil, spermin rahme inerek yumurtayı döllemesi olduğu bilinmelidir. Ancak sürtünme vb yollar ile hamile kalınması oldukça düşük bir ihtimaldır. Vajinada yer alan bazı salgılar, spermin yumurtaya ulaşmadan ölmesini sağlamakta ve bu şekilde de gebelik önlenebilmektedir.

Yumurtanın döllenebilmesi ve gebeliğin gerçekleşebilmesi için penisin, vajinadan 4-6 cm kadar içeri girmesi gerekmektedir.

Eğer, bu vb durumları yaşamışsanız ve gebelikten şüpheleniyorsanız en yakın eczaneden gebelik testi alarak sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca doğum kontrol hapları da bir diğer çözüm yolu olabilir.

Yorum Yaz

Mail'iniz sitede paylaşılmayacaktır.

1 Yorum YapıldıYorum Yap

  1. beril dedi ki:

    sürtünme yolu yada farklı şekilde birşeyler yaşayıp erkekten gelen sıvı ön bölgenize temas ettiyse hamilelik durumu olma ihtimali vardır

Site İçeriğini İzinsiz Kullananlar Hakkında Hukuki  İşlem Başlatılacaktır.
SOSYAL AĞLARDA BİZ: