user
Gebelikte Karın Alt Kısmı Ağrısı

Sıradaki içerik:

Gebelikte Karın Alt Kısmı Ağrısı

e
sv

Bebek Oyuncaklarındaki Seçimler Nelere İşarettir

378 okunma — 30 Nisan 2013 02:32
avatar

Hamilelikte

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

http://www.hamilelikte.com

Bir önceki yazımızda zekâ gelişimi ve düşünsel gücü arttırıcı oyuncakları anlatmayı yarım bırakmıştık ve bu konumuzda bunu devam ettirerek siz değerleri ebeveynleri bilinçlendireceğiz.

Bebeğin Lego, yapboz (puzzle) gibi oyunlara yönelmesi düşünme gücünü ortaya çıkararak sürekli bu oyunları oynamasından dolayı da bu kabiliyetini maksimum seviyeye taşıyabilecektir. Ahşaptan yapbozlar ile kavramları geliştirici ve nesneleri tanıtıcı oyuncaklar da oldukça fazla etki gösterebilmektedir.

Erkek bebeklerin veya çocukların ailede varsa araba bunla seyahat ettiğinde uykuya dalması veya mutlu ve huzurlu olmasından dolayı akülü arabalarda alınabilir. Tabi ki bu akülü araba oyuncağı kullanılırken mutlaka başında olmanız gerekir ki aksi takdir de yanlış sonuçlar doğurulmasın.

Oyuncak alımında enstrümanların etkisi oldukça fazladır. Ve bebeğin veya çocuğun müziğe eğilimi ya da hobi edinmesi böyle faaliyetler sürdürmesi onun hayatındaki yönü çizecektir. Bunların dışında olmazsa olmaz olan toplarda bebekler için sporun yapılmasını gerçekleştirmektedir. Bu toplar illa plastik futbol topundan ibaret olmamalı voleybol, basketbol ve hatta tenis topları olabilir. Bu sayede bebeğinizin veya çocuğunuzun hangi spor dalına ağırlık verebileceği için yolunu çizebilirsiniz.

Oyun hamurlarından ortaya nesneler çıkartması da hayal dünyasının genişliğini ve gelişimini ortaya çıkarabilmektedir. Bakarsınız ilerde heykelcilik sektörüne de yönelebilir. Yaratıcı dünyasının sizlerin adımları sayesinde gelişebileceğinden siz değerleri ebeveynlerin bu konularda gerekenden fazla bir şekilde bilinçlenmeniz gerekmektedir. Aksi takdir de bebeğinizin hayatına yanlış katkılarda bulunmanıza neden olabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.